Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności WPP odbiera nagrodę
czwartek, 15 kwietnia 2021

WPP odbiera nagrodę
czwartek, 04 marca 2010 23:28    Drukuj Email

Fot 1. Zdjęcie z nagrodzonego wcześniej fotoreportażuStepan Rudik, Fot 2. Oryginał znajdujący się na stronie www.photopolygon.comukraiński fotograf, który zdobył 3. nagrodę w kategorii Sports Features - stories (Prezentacje sportu – reportaż), został zdyskwalifikowany przez World Press Photo, bowiem organizatorzy konkursu dostrzegli w jego zdjęciu manipulację.

Organizatorzy konkursu World Press Photo w swoim oświadczeniu o odebraniu nagrody nie podali w jaki sposób zauważyli manipulację, i na czym ona polegała, ani też dlaczego  odkryli tę manipulację już po ogłoszeniu werdyktu. Informują tylko, że pojawiły się wątpliwości, jeśli chodzi o reportaż Stepana Rudika i  dlatego poprosili go o dostarczenie im surowych plików RAW. Porównanie obu wersji ewidentnie wskazało, że ukraiński fotograf złamał zasady, jakimi rządzi się konkurs.

Okazało się, że na jednym ze zdjęć usunięty został fragment stopy osoby stojącej na drugim planie.

Zdjęcia Stepana Rudika usunieto już ze strony World Press Photo, jednak  na stronie www.photopolygon.com można zobaczyć oryginał  fotografii Stepana Rudika.


Fot 1. Zdjęcie z nagrodzonego wcześniej fotoreportażu

Fot 2. Oryginał znajdujący się na stronie www.photopolygon.com

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież