Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Elektroniczny papier, elektroniczna książka – eClicto
czwartek, 15 kwietnia 2021

Elektroniczny papier, elektroniczna książka – eClicto
czwartek, 10 grudnia 2009 14:15    Drukuj Email

eclicto7-200Od 10 grudnia Kolporter ruszył projekt eClicto, który umożliwia czytanie e-wydań około 800 książek.

Czym jest eClicto? To nowatorski system dedykowany sprzedaży i czytaniu elektronicznych książek. W jego skład wchodzą: autorskie oprogramowanie, zapewniające wydawcom bezpieczną konwersję tradycyjnych książek do formy elektronicznej, system dystrybucji, księgarnia dedykowana e-bookom oraz czytnik eClicto, wykorzystujący technologię e-papieru. Z racji tego, że ekran nie jest podświetlany, nie można czytać nocą bez oświetlenia. Czytnik jest przystosowany do czytania książek i dokumentów w formacie EPUB, lub ewentualnie PDF, ale w tym wypadku jakość tekstu może być gorsza. W czytniku eClicto można odtwarzać muzykę i audiobooki w formacie MP3.

W pakiecie promocyjnym urządzenie wraz ze 100 darmowymi książkami ma kosztować 899 złotych  - będzie je można kupić w sklepie internetowym Kolportera.

Pod adresem www.eclicto.pl dostępnych jest aktualnie niemal osiemset płatnych e-booków. Kolejnych 800 czeka na dodanie do zbiorów księgarni. W tej chwili do projektu włączyło się około 40 wydawców m.in.: W.A.B., Zysk, Nowy Świat, Runa, Magia Słów, Replika. W Księgarni eClicto można również znaleźć linki do dziesiątków tysięcy darmowych, legalnych pozycji z wolnych domen. Jednak kupione w księgarni pliki są zabezpieczone - można je czytać jedynie na jednym komputerze i na jednym czytniku. W przeciwieństwie do tradycyjnych książek, nie można ich sobie pożyczać, chyba że razem z urządzeniem pozwalającym na otwarcie pliku. Do sprawnej obsługi plików  służyć będzie Manager eClicto. Bezpłatne, indywidualne - dla każdego użytkownika - centrum zarządzania e-treściami. Aplikacja ta jest zintegrowana z księgarnią, umożliwia szybką transmisję zakupionych plików, zarządzanie książkami w komputerze i czytniku oraz czytanie e-booków na ekranie komputera. Użytkownicy eClicto będą mogli korzystać z bezpłatnych aktualizacji tego programu. Istotnym elementem będzie także dedykowany blog, w którym miłośnicy e-książek znajdą informacje ze świata kultury, zapowiedzi, recenzje, nowinki technologiczne.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież