Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Pierwszy mundial w trzech wymiarach
czwartek, 15 kwietnia 2021

Pierwszy mundial w trzech wymiarach
poniedziałek, 07 grudnia 2009 23:54    Drukuj Email

displaymedia-200Sony Corporation i FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej – Fédération Internationale de Football Association) poinformowały  o podpisaniu umowy dotyczącej wybranych praw medialnych do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (FIFA World Cup™) 2010 w formacie 3D. Umowa przewiduje realizację przez FIFA pierwszych w historii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w formacie 3D. Zgodnie z nią, mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata zostaną zrealizowane z użyciem profesjonalnych kamer 3D Sony, które zapewnią widzom na całej kuli ziemskiej niezwykle żywe widowisko oraz niespotykaną dynamikę akcji. Wiedza i doświadczenie firmy Sony w produkcji materiałów 3D pozwolą FIFA ukazać jeszcze szerszej widowni emocje, jakie wywołuje na stadionach największa na świecie imprezie sportowa.  

3D_logo_200Widzowie będą mogli zapoznać się z formatem 3D w następujących miejscach:  

  • w czasie trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010, FIFA zorganizuje w 7 miastach (Berlinie, Londynie, Mexico City, Paryżu, Rio De Janeiro, Rzymie i Sydney) publiczne pokazy „International FIFA Fan Fest™”. Ich elementem będą stanowiska wystawowe Sony, na których odwiedzający będą mogli obejrzeć zwiastuny promujące mundial w formacie 3D,
  • w oczekiwaniu na oficjalny film 3D z mundialu, widzowie będą mogli obejrzeć promujące go zwiastuny w sklepach z produktami Sony (w tym sklepach Sony) na całym świecie,
  • Sony Pictures Home Entertainment planuje wydanie i dystrybucję oficjalnego filmu 3D na płytach Blu-ray Disc i innych nośnikach.  Poprzez połączenie trójwymiarowego obrazu uzyskanego przy użyciu technologii i produktów Sony z emocjami wyzwalanymi przez Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Sony i FIFA będą starały się przekazać widzom z całego świata przestrzenny obraz, który pozwoli odczuwać widowisko i towarzyszące mu emocje na równi z zawodnikami na murawie.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież