Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności ViDiS: Wyłączny dystrybutor Qomo na terenie Polski
czwartek, 15 kwietnia 2021

ViDiS: Wyłączny dystrybutor Qomo na terenie Polski
czwartek, 03 grudnia 2009 20:02    Drukuj Email

qomo_paleta-200W listopadzie 2009 została podpisana umowa na mocy, której firma ViDiS  została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań interaktywnych QOMO w Polsce. W ofercie tej amerykańskiej marki znajdują się tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, systemy do testów „Qclick” oraz wizualizery. Urządzenia Qomo są adresowane przede wszystkim do sektora edukacyjnego, ale z powodzeniem mogą być wykorzystywane w salach konferencyjnych, podczas spotkań biznesowych.

W ramach rozwiązań interaktywnych proponowanych przez QOMO są tablice interaktywne w dwóch technologiach : pozycjonowania w podczerwieni, którą wyróżnia połączenie odpornej na uszkodzenia powierzchni oraz możliwości obsługi palcem – bez konieczności używania specjalnych pisaków elektronicznych - oraz tradycyjnej i bardziej przystępnej cenowo, elektromagnetycznej z dedykowanymi pisakami. W zestawie dostarczane jest polskie oprogramowanie z mnóstwem użytecznych funkcji prezentacyjnych, przydatnych podczas prowadzenia zajęć i prezentacji.

Tablety bezprzewodowe QOMO umożliwiają pracę grupową bez podchodzenia do tablicy czy ekranu. Jest to znakomite rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w klasach integracyjnych, w grupach z unieruchomionymi osobami, ale także w ramach wszelkich zajęć w zespołach. Tablety QOMO umożliwiają jednoczesną pracę nauczyciela i ucznia. W warunkach sali konferencyjnej, urządzenie pozwala na efektywne prowadzenie prezentacji w PowerPoint z możliwością notowania na wyświetlanym obrazie z dowolnego miejsca sali.

Systemy Qclick to rewolucyjne rozwiązanie wykorzystujące piloty bezprzewodowe do błyskawicznych testów, quizów, sprawdzianów czy po prostu głosowania. Możliwości są ogromne - oprócz pilota prowadzącego można podłączyć do 400 pilotów uczestników. Znajdują zastosowanie w klasach szkolnych, w szkołach językowych, a także na zgromadzeniach wspólników w dużych spółkach.

Wizualizery QOMO z łatwością zastąpią wysłużone rzutniki pisma.  Przekazują nagrywany obraz bezpośrednio do projektora, telewizora lub monitora i nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń. Tradycyjne folie do rzutnika mogą być dalej stosowane!

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież