Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Samsung inspiruje sztukę
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Samsung inspiruje sztukę
czwartek, 02 lipca 2009 19:11    Drukuj Email

Samsung4 Anima - Terra, rzeźba stworzona w oparciu o technologie-LED-przez-Yves-Behar fuseproject we współpracy z firma Samsung, zdjecie - JohnLeeSamsung Electronics oraz Yves Behar – jeden z najbardziej uznanych projektantów wzornictwa przemysłowego – rozpoczęli współpracę, zainspirowaną nowym gatunkiem telewizorów LED TV. Jej efektem jest wyjątkowy projekt artysty – świetlna rzeźba „Anima Terra”. Smukłe wzornictwo i ekologiczne zalety nowej technologii oferowanej przez Samsung wyznaczają nowe standardy nie tylko w dziedzinie jakości obrazu i wydajności energetycznej, ale też w zakresie estetyki i pozostają w idealnej harmonii z założeniami artystycznymi projektanta.

Jednym z ostatnich projektów Behara jest „Anima Terra” (łac. Żyjąca ziemia, krajobraz) objęta mecenatem firmy Samsung, świetlna rzeźba. Instalacja została wykonana z cienkich, specjalnie uformowanych metalowych płyt podświetlonych diodami LED. Praca wystawiana jest wspólnie z zestawem telewizorów Samsung LED TV, które zainspirowały artystę do jej stworzenia. Yves Behar zainteresował się diodami LED już pod koniec lat 90., przewidując że staną się przyszłością oświetlenia. Często wykorzystywał je w swoich eksperymentalnych projektach, dzięki czemu współpraca z firmą Samsung, która wprowadziła właśnie na rynek nowe linie telewizorów LED 6000, 7000 i 8000 była czymś zupełnie naturalnym.

Więcej informacji na temat współpracy artysty z firmą Samsung znajdziecie Państwo w specjalnie przygotowanym filmie znajdującym się pod adresem: link

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież