Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Telewizja internetowa według Panasonic
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Telewizja internetowa według Panasonic
czwartek, 26 sierpnia 2010 10:29    Drukuj Email
Dostęp do różnych serwisów internetowych z poziomu telewizora nie jest rzeczą nową. U różnych producentów w różnych konfiguracjach pojawiają się już od jakiegoś czasu modele telewizorów oferujących usługi WebTV, Internet@TV, Catch Up TV czy VoD. Istotą tej nowej funkcji, która zagwarantuje jej popularność, jest jednak łatwość obsługi, jakość obrazu i oczywiście bogactwo oferty programowej.

Od 1 września na telewizorach Panasonioc Viera będziemy mogli oglądać za darmo treści pochodzące z największej w Polsce bazy VoD. Jest to efekt współpracy firmy Panasonic z dostawcą telewizji internetowej ipla.

Telewizory podłączone do sieci internetowej i pobierające z niej atrakcyjne dla widza treści multimedialne, w tym wideo na żądanie, będą stanowić w najbliższych latach dominujący segment rynku. Oferta producentów oraz dostawców treści musi sprostać temu zadaniu. Panasonic jest dumny z faktu, iż jako pierwszy w Polsce uruchomił tak innowacyjny projekt, jakim jest bezpłatne wideo na żądanie dla posiadaczy telewizorów z aplikacją VIERA Cast. Bardzo dużą zaletą tej usługi jest, poza darmowym charakterem oraz wysoką jakością treści, fakt, iż będzie ona dostępna nie tylko dla nowych użytkowników telewizorów Panasonic VIERA, ale również konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup naszych telewizorów wyposażonych w VIERA Cast w latach poprzednich – mówi Maciej Pączka, Product Manager odpowiedzialny za kategorię telewizorów VIERA w polskim oddziale firmy Panasonic.

panasonic

Opracowana przez Panasonic funkcja VIERA CAST zapewnia dostęp do aplikacji Ipla, YouTube, Eurosport, Bloomberg, sieciowych albumów Google Picasa, oraz wielu innych serwisów bezpośrednio na ekranie telewizora VIERA1. VIERA CAST pozwala na pobieranie multimedialnych treści prosto z sieci i wyświetlanie na ekranie telewizora Panasonic. Jest to tak łatwe, jak naciśniecie pojedynczego przycisku, po podłączeniu telewizora do szerokopasmowego łącza internetowego za pośrednictwem kabla sieciowego. Usługa pozwala na personalizację interfejsu, wykorzystując kilkanaście różnych aplikacji.

Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do telewizora łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN.

W wyższych modelach telewizorów Panasonic VIERA (seria V i VT) wbudowane zostały moduły Wi-Fi umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DYWL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB.

Co ciekawego będzie można zobaczyć w telewizji ipla na telewizorach Panasonic z platformą VIERA Cast:

  • Seriale: największe hity produkowane przez Telewizję Polsat oraz TV4, m.in. „Hotel 52”, „Fala zbrodni”, „Ekipa”, „Włatca móch”, „Samo życie”, „Świat według Kiepskich”, „Graczykowie”, „I kto tu rządzi” i wiele innych.
  • Sport: najlepsze produkcje Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, w tym mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, występy reprezentacji Polski w siatkówce oraz piłce ręcznej, Polską Ligę Siatkówki itp.
  • Rozrywka: popularne programy hobbystyczne emitowane w stacjach naleŜących do grupy Polsat, np. „Dekoratornia”, „Ewa gotuje”, „Chcę być piękna” i inne.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 5 Votes )
 

Komentarze  

 
0 # Leslaw 2010-08-27 20:59
Pomysł świetny, brak podstawowe j informacji :czy użytkownic y mieszkając y poza granicami Polski (na przykład w Australii) będą również mogli korzystać z tego udogodnien ia?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież