Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Akcesoria LEICA MONOVID 8x20
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

LEICA MONOVID 8x20
środa, 09 grudnia 2009 15:12    Drukuj Email

LEICA-MONOVID-8x20_200Firma Leica rozszerza swój asortyment optyki sportowej o jeszcze jeden wyjątkowy produkt: nowy teleskop monokularny LEICA MONOVID 8x20. Charakteryzuje się on ośmiokrotnym powiększeniem oraz wyjątkowo małymi rozmiarami (105 x 35 mm). Monokular LEICA MONOVID 8x20 posiada unikalną cechę wpływającą na poprawę jakości obrazu i komfortu użytkowania – specjalnie opracowany system powłok Leica AquaDuraTM, pokrywających zewnętrzne powierzchnie soczewek. Powłoki te sprawiają, że krople deszczu nie przylegają do soczewek, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się doskonałym widokiem nawet w deszczowe dni. Dzięki temu rozwiązaniu monokular Monovid doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach – na jachcie, czy w wilgotnym, tropikalnym lesie. Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania powłok AquaDuraTM jest ich odporność na zanieczyszczenia – czyszczenie optyki nigdy nie było tak łatwe!

W zestawie z monokularem dostarczana jest makrosoczewka, zmniejszająca minimalną odległość ogniskowania instrumentu do 25 cm. Dzięki temu, monokular ma również zastosowanie w makroobserwacji, pozwalając na komfortowe oglądanie np. płochliwych owadów z bezpiecznej odległości.


Produkt będzie dostępny u autoryzowanych przedstawicieli Leica pod koniec 2009 roku w cenie 399 euro.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież