Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Akcesoria Raynox HDP-5072EX HD
piątek, 16 kwietnia 2021

Raynox HDP-5072EX HD
czwartek, 22 lipca 2010 21:06    Drukuj Email

HDP5072EX_ELEMENTSJapoński producent konwerterów do aparatów oraz kamer video, firma Raynox, przedstawiła swój najnowszy produkt: konwerter HDP-5072EX. Nasadka ta, o współczynniku 0,5x przeznaczona jest do współpracy z kamerami video. Dzięki jej zastosowaniu możemy zwiększyć pole widzenia obiektywu o około 100%. Warto podkreślić, że producent dołożył wszelkich starań aby jakość optyczna konwertera utrzymana była na jak najwyższym poziomie. Rozdzielczość wynosi 630 linii na milimetr w centrum kadru. Jest to konwerter typu „semi fish-eye" a więc po jego zastosowaniu obraz będzie cechował się dystorsją o współczynniku około -31%.

Konwerter posiada mocowanie o średnicy 72 mm ale został dostosowany do współpracy z kamerami o średnicy mocowania od 52 mm do 82 mm. Wystarczy zastosować odpowiedni pierścień redukcyjny.

Produkt ten pojawi się w sprzedaży pod koniec września tego roku. Cena detaliczna nie jest jeszcze znana. Dystrybutorem produktów marki Raynox w Polsce jest firma Delta

http://www.foto-tip.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież