sobota, 25 maj 2024
Wystawa członkiń Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego na Zamku Linhartovskim 

K-Krause_plakat----080Małgorzata Durkalec - Żytyńska  -  „Za płotem”

Absolwentka Instytutu Sztuki w Cieszynie, dyplom w pracowni graficznej prof. E. Delekty, podyplomowe na z Edukacji Techniczno – Informatycznej …

Wystawa członkiń Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego na Zamku Linhartovskim 

M-Durkalec_plakat-----200Małgorzata Durkalec - Żytyńska  -  „Za płotem”

Absolwentka Instytutu Sztuki w Cieszynie, dyplom w pracowni graficznej prof. E. Delekty, podyplomowe na z Edukacji Techniczno – Informatycznej, nauczycielka plastyki w szkole podstawowej w Opolu, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią.

Wystawa   „Za płotem” to cykl czarno-białych fotografii przedstawiających  wieś. Jest osobistą refleksją na  miejsca, do których trafiłam podczas moich wędrówek. Jest tam kilka fotografii z okolic w  których mieszkam. Są to zdjęcia ukazujące różne oblicza  wsi:  z jej często niezauważanymi na co dzień detalami,  z niszczejącymi zabytkami, z ludźmi i  ginącymi zawodami.

Małgorzata Durkalec - Żytyńska 

Juszczak-Czubak_plakat----200Agata Czubak i Zuzanna Juszczak  -  „Wenecja”

Autorki są uczennicami  Państwowego Liceum Sztuk Pięknych w Opolu, zajmują się malarstwem i fotografią. Na wystawie prezentują zdjęcia powstałe podczas pleneru i porannej wycieczki do Wenecji.

Katarzyna Krause  - „Jak Wyglądam”

Rzemieślnik fotograf,  nieustannie początkujący grafik komputerowy, fotografię analogową odłożyła na później.  Dopiero od paru dzieli się swoim sposobem widzenia i wystawia swe prace. Interesuje  ją raczej przekazanie klimatu, jaki wiąże się z tematem zdjęcia niż sam temat, dotknięcie tajemnicy niż jej wydobycie na powierzchnię.
Jej prace można oglądać na http://www.katarzynakrause.pl/

K-Krause_plakat----200Na wystawę składa się zestaw 30 fotografii, w większości portretów, by nie zanudzić  urozmaiconych paroma krajobrazami oraz portretem ziemniaków.

Temat wystawy zainspirowany został tym jak portretowani reagują na swój wygląd, jak anonimowi oglądający odbierają wizerunek innych i ile na jego podstawie wyrażają opinii o tej osobie. Jak działa mechanizm nazwany przez psychologów projekcją.  Jak - równoległy do tego, gdzie wywołane fotografie wiszą na ścianie - świat internetowy rozwija się i korzysta ze sztuk wizualnych. Jak wszystko jest kwestią umowy, norm, smaku i kultury.


Zamek Linhartovski, Czechy, Mesto Albrechtice,
wystawa czynna od 3 lipca do 7 sierpnia,
http://www.zameklinhartovy.cz/pl/zamek-linhartowski

Z życia Towarzystw i Klubów Fotograficznych