środa, 17 lipiec 2024

W ramach Filmowej Nocy Nadodrza, 2 sierpnia 2014 r. zostanie otwarta wystawa fotografii Krzysztofa Solarewicza w Galerii Miejsce przy Miejscu we Wrocławiu.

Codzienne prognozy pogody dają nam poczucie kontroli, a tym samym złudne wrażenie bezpieczeństwa. Podobnie można spojrzeć na zdjęcia Krzysztofa Solarewicza, który fotografuje swoją codzienność. Uchwycona w kadrze przestrzeń, ludzie i ich gesty ujawniają napięcia, które mogą, lecz nie muszą, mieć znaczenia. Mogą ujawniać zachodzące zmiany, mogą również dawać przedświt tego, co zaraz nastąpi. Stają się pewnego rodzaju prognozami pogody na mapie przeżyć i emocji samego fotografa.

Krzysztof Solarewicz urodził się w 1979 roku we Wrocławiu. Od 11 lat prowadzi zajęcia z fotografii we wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych. Jest autorem książek fotograficznych: "Przedostatni Stan Skupienia" (wyd. OPT, 2009) oraz „Kieszonkowy Atlas Zwierząt" (wyd. YHO, 2010) Był również współkuratorem wielu autorskich książek artystycznych, w tym najnowszej "Fenomenalne Powierzchnie Tnące" (wyd. OPT, 2014). Jego prace były prezentowane na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Lille (Francja) i Reykiawiku (Islandia). W latach 2005-2009 prowadził bloga fotograficznego, na bazie którego powstał projekt "Bezmiłości". Od roku 2011 współredaguje galerię Halogenki , w ramach której publikuje również swoje zdjęcia.


Wernisaż: sobota, 2 sierpnia 2014r., godz. 17:00

Galeria Miejsce przy Miejscu

Pl. Strzelecki 12, Wrocław

Wystawa czynna będzie w dnaich 2 sierpnia – 12 września 2014

 

krzysztof solarewicz 1