sobota, 20 lipiec 2024

Patronat FOTO.

NieEkspedycja-prof_080znany odkrywca starożytnej Samarkandy – Leon Barszczewski

Wernisaż wystawy organizowanej przy współpracy prawnuka Leona Barszczewskiego – Igora Strojeckiego, planowany jest dnia 1 grudnia 2010 r. o godzinie 18 w siedzibie Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. …

Ekspedycja prof.Lipskiego 1896 r. z prawej L.Barszczewski
Ekspedycja prof.Lipskiego 1896 r.
z prawej L.Barszczewski
Patronat FOTO

Nieznany odkrywca starożytnej Samarkandy – Leon Barszczewski

Wernisaż wystawy organizowanej przy współpracy prawnuka Leona Barszczewskiego – Igora Strojeckiego, planowany jest dnia 1 grudnia 2010 r. o godzinie 18 w siedzibie Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Po raz pierwszy wystawa ta będzie prezentowała będzie spuściznę po Leonie Barszczewskim w tak szerokim spektrum, pokazując między innymi pamiątki po nim, jego zdjęcia jak również zabytki archeologiczne związane z Azją Środkową, a będące częścią zborów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Ekspozycja ma być wzbogacona również o przedmioty etnograficzne związane z interesującymi nas terenami.

Zamknięcie wystawy planowane jest w rocznicę 162 urodzin Leona Barszczewskiego dnia 22 lutego 2011 roku. W związku z tą rocznicą odbędzie się konferencja poświęcona życiu i działalności Leona Barszczewskiego.


Leon Barszczewski w galowym mundurze oficera Pułku Piechoty
Leon Barszczewski w galowym mundurze oficera Pułku Piechoty
Leon Barszczewski - niezwykły podróżnik i badacz  Emiratu Bucharskiego, odkrywca wielu białych  plam na mapach  Azji   Środkowej,  wielki   przyjaciel   Tadżyków i Uzbeków, odkrywca starożytnej Samarkandy i jej niezwykły dokumentalista, wybitny glacjolog i niepospolity fotograf.