czwartek, 13 czerwiec 2024
- Mam tylko jedno skrzydło

Zobacz większe!Potencjalnie każdy z nas ma skrzydła. Są one czymś, co daje nam poczucie spełnienia i wolności, co pozwala wzlecieć ponad światem oraz sobą samym. Nosimy w sobie tylko jedno skrzydło, szukając kogoś lub czegoś, co przyprawi nam drugie, umożliwiając ich nieskrępowane rozwinięcie. Pragnienie to staje się jednym z najbardziej podstawowych dążeń, utożsamianych z osiągnięciem szczęścia. Dopiero odnajdując „drugie skrzydło”, możemy odnaleźć prawdziwy sens swoich działań.

Zobacz większe!Mam tylko jedno skrzydło to cykl dziewięciu fotografii, na których w zbliżeniu oglądamy człowieka mierzącego się z uczuciem samotności i wewnętrznej pustki, wynikającej z utraty chroniących nas skrzydeł, po których widoczne są jedynie ślady na plecach… Fotografie te, to studium przedstawiające proces poszukiwania wewnętrznego dopełnienia. Obserwujemy jego kolejne etapy – od momentu zamknięcia, po próby odnajdywania wewnętrznej równowagi i konfrontacji z otaczającą rzeczywistością.

Zobacz większe!Na szczególną uwagę zasługuje fakt starannego doboru materiałów w prezentowanej ekspozycji. Fotografie zostały przygotowane na płótnie i oprawione w ramy, przez co emanują ciepłem i miękkością obrazów, oddających jeszcze dokładniej ich intymny i emocjonalny charakter.

Galeria Kałamarz, Tarnowskie Góry, ul. Górnicza 7, wystawa czynna do 21 maja

Wernisaż wystawy: 17 kwietnia 2009 r., godzina 19.00

W czerwcu będzie można ją oglądać w Miejskim Centrum Kultury w Mysłowicach.