sobota, 20 lipiec 2024

SANYO_PLC_XU_106_080Firma SANYO zaprezentowała projektor XGA - PLC-XU106 o jasności 4500 ANSI lumenów i wadze zaledwie 3,4 kg i jest to jeden z najjaśniejszych projektorów o wadze poniżej czterech kilogramów.

Nowa funkcja „Corner Keystone Correction” oraz funkcja „Easy Setup”- półautomatyczna konfiguracja urządzenia, zdecydowanie upraszczają przygotowanie projektora do pracy ...

SANYO_PLC_XU_106_200Firma SANYO zaprezentowała projektor XGA - PLC-XU106 o jasności 4500 ANSI lumenów i wadze zaledwie 3,4 kg i jest to jeden z najjaśniejszych projektorów o wadze poniżej czterech kilogramów.

Nowa funkcja „Corner Keystone Correction” oraz funkcja „Easy Setup”- półautomatyczna konfiguracja urządzenia, zdecydowanie upraszczają przygotowanie projektora do pracy i pozwalają szybko uzyskać symetryczny obrazu, nawet w niesprzyjających warunkach lokalowych.

Funkcja „Corner Keystone Correction" umożliwia projekcję  bez zniekształcenia geometrii obrazu nawet przy skośnym ustawieniu projektora względem płaszczyzny ekranu. Efekt trapezowy można zniwelować za pomocą pilota lub przycisków na obudowie urządzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu działania funkcji keystone, model PLC-XU106 oferuje możliwość korygowania zniekształcenia trapezowego zarówno w pionie jak i w poziomie.

Funkcja „Easy Setup” została opracowana w celu ułatwienia obsługi projektora osobom nie posiadającym doświadczenia w pracy z takim sprzętem. Wyręcza ona użytkownika, wykonując automatyczną korektę efektu trapezowego. Samoczynnie wykrywa źródło sygnału i ustawia kilka innych parametrów roboczych, w razie potrzeby wyświetlając na ekranie wskazówki na temat ich konfiguracji.

Zastosowany w urządzeniu, nieorganiczny panel LCD o rozdzielczości własnej XGA (1024 x 768 piksele) i maksymalnej U-XGA (1600 x 1200) wytwarza doskonale ostry i realistyczny obraz o kontraście 1000:1.  Szerokokątny obiektyw, wyposażony w zoom optyczny 1,6x, pozwala uzyskać współczynnik projekcji 1,15 – 1,85:1. 

Model PLC-XU106 przystosowany jest do użytku w salach konferencyjnych, placówkach oświatowych, w tym uczelniach wyższych, i innych miejscach, gdzie poza wysoką jasnością projektora ważna jest mobilność.

Na polski rynek projektor trafi w listopadzie  w sugerowanej cenie detalicznej 7499 zł z  VAT.