poniedziałek, 20 maj 2024
Pierwsze telewizory Sharp AQUOS LED z technologią Quattron już w Polsce

TV---080Tuż po świętach wielkanocnych na rynek polski trafią wyczekiwane serie telewizorów Sharp AQUOS LED z technologią Quattron – modele Sharp AQUOS LE820E i 810E. Telewizory te, oprócz wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych, imponują piękną, nowoczesną linią. Ich „grubość”  to niecałe 4 cm, co przy rozmiarze ekranu 46- czy 52 cali jest nie lada wyczynem. Dzięki obudowie płynnie przenikającej w powierzchnię ekranu, telewizory dają wrażenie dużo większych …

Pierwsze telewizory Sharp AQUOS LED z technologią Quattron już w Polsce

TV---200Tuż po świętach wielkanocnych na rynek polski trafią wyczekiwane serie telewizorów Sharp AQUOS LED z technologią Quattron – modele Sharp AQUOS LE820E i 810E. Telewizory te, oprócz wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych, imponują piękną, nowoczesną linią. Ich „grubość”  to niecałe 4 cm, co przy rozmiarze ekranu 46- czy 52 cali jest nie lada wyczynem. Dzięki obudowie płynnie przenikającej w powierzchnię ekranu, telewizory dają wrażenie dużo większych niż wskazuje na to ich specyfikacja. Także znakomite parametry ekologiczne wyróżniają nowe telewizory Sharp.

Sharp AQUOS LED serii LE820E i LE810E wyposażono w unikatową technologię Sharp Quattron (RGB+Y  - Piksele RGB  są uzupełnione o piksel żółty  - czerwony, zielony, niebieski plus żółty). Dodanie koloru żółtego, jako czwartego piksela w nowych panelach Sharp zapewnia jaśniejszy obraz i niepowtarzalne doznania podczas oglądania telewizji o wysokiej rozdzielczości. Technologia Quattron firmy Sharp ustanawia nowe standardy dla telewizorów LCD. Możliwość wyświetlania około miliarda kolorów w połączeniu z podświetleniem LED i nowymi panelami X-Gen przynoszą wyraźne zalety pod względem jakości obrazu i reprodukcji kolorów w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami z panelami RGB. Oprócz jasnych, słonecznych odcieni kolorów żółtego i złota, dodany subpiksel Y pozwala na odtwarzanie kolorów, tak żywych i soczystych, jakimi są w rzeczywistości. W telewizorach z technologią Quattron obraz ma o ponad 30% większą rozdzielczość niż w tradycyjncyh LCD, wyraźnie lepszy kontrast oraz wspomnianą już jasność.