czwartek, 13 czerwiec 2024

AFS_24_G_ED_--080Nikon wprowadza na rynek superjasny profesjonalny obiektyw szerokokątny - AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED, zaprojektowany z myślą o fotoreporterach i pejzażystach, do lustrzanek cyfrowych formatu FX.
Wykorzystana w obiektywie konstrukcja optyczna zapewnia maksymalną jakość zdjęć przy minimalnej dystorsji oraz doskonałą ostrość na brzegach kadru, również przy większych otworach przysłony. …

AFS_24_G_ED_--200Nikon wprowadza na rynek superjasny profesjonalny obiektyw szerokokątny - AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED, zaprojektowany z myślą o fotoreporterach i pejzażystach, do lustrzanek cyfrowych formatu FX.

Wykorzystana w obiektywie konstrukcja optyczna zapewnia maksymalną jakość zdjęć przy minimalnej dystorsji oraz doskonałą ostrość na brzegach kadru, również przy większych otworach przysłony. Nowy układ optyczny łączy zalety stosowania nanokrystalicznej powłoki przeciwodblaskowej z właściwościami soczewek ze szkła o niskiej dyspersji (ED) oraz soczewek asferycznych. Uzyskano dzięki temu wyjątkową jakość obrazu cechująca się wysokim kontrastem przy minimalnej dystorsji i aberracji. Obiektyw wyposażony jest w silnik Silent Wave Motor, który umożliwia szybkie i dyskretne działanie autofokusa. Jego korpus opiera się o szkielet magnezowy i uszczelnienia uodparniające go na warunki atmosferyczne i kurz. Do modelu AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED dołączona jest w komplecie osłona HB-51 oraz miękki futerał.


Obiektyw trafi do sprzedaży 16 marca 2010 r.