czwartek, 13 czerwiec 2024

samyang-14mm--080Firma  Samyang poinformowała o zakończeniu prac nad ulepszoną wersją obiektywu 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical -  poprawiona wersja właśnie została ukończona i jest w fazie ostatnich testów.
W układzie optycznym obiektywu przeprojektowano soczewki asferyczne. Pierwsza z nich zbudowana jest ze szkła optycznego, natomiast druga ma konstrukcję hybrydową. Zmiana ta pozwoliła na poprawienie rozdzielczości obrazu …

samyang-14mm--200Firma  Samyang poinformowała o zakończeniu prac nad ulepszoną wersją obiektywu 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical -  poprawiona wersja właśnie została ukończona i jest w fazie ostatnich testów.

W układzie optycznym obiektywu przeprojektowano soczewki asferyczne. Pierwsza z nich zbudowana jest ze szkła optycznego, natomiast druga ma konstrukcję hybrydową. Zmiana ta pozwoliła na poprawienie rozdzielczości obrazu o około 15% w narożnikach nie wpływając jednocześnie na aberrację chromatyczną.

Zmienione zostały także powłoki antyrefleksyjne  poprawiono też wytłumienie wewnętrznych odblasków, dzięki czemu, jak zapewnia producent,  obiektyw jest bardziej odporny na dokuczliwą flarę.

Ulepszony Samyang 14 mm f/2,8 IF ED MC Aspherical dostępny będzie w wersjach dla następujących systemów: Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus 4/3.


Obiektyw pojawi się w sprzedaży pod koniec marca w przewidywanej  cenie  detalicznej około 1150 zł.