czwartek, 18 lipiec 2024

Iomega_eGo_Portable_USB Firma Iomega ogłosiła, że przechodzi na nowy standard USB 3.0 we wszystkich dyskach przenośnych, zaczynając od linii napędów Iomega® eGo™. Wszystkie nowe przenośne dyski USB 3.0 będą wykorzystywały sprzętowe kodowanie danych i wiodące w branży zabezpieczenia przed awarią w wyniku upadku. … 

Firma Iomega ogłosiła, że przechodzi na nowy standard USB 3.0 we wszystkich dyskach przenośnych, zaczynając od linii napędów Iomega® eGo™. Wszystkie nowe przenośne dyski USB 3.0 będą wykorzystywały sprzętowe kodowanie danych i wiodące w branży zabezpieczenia przed awarią w wyniku upadku.

Iomega_eGo_Portable_USB3

Iomega planuje przejść na standard USB 3.0 w przypadku wszystkich nowych dysków eGo o pojemności 500 GB i 1 TB do października 2010 r. Dyski eGo są kompatybilne ze wszystkimi komputerami z gniazdami USB 2.0 i wykorzystują wiodącą w branży technologię Drop Guard™ Xtreme, która pozwala na bezawaryjne upuszczenie dysku z wysokości ponad 2 m., co jest wynikiem dwukrotnie lepszym niż średnia na rynku.

W pierwszym kwartale 2011 r. Iomega planuje zmianę interfejsu na USB 3.0 we wszystkich dyskach linii Iomega® Prestige. Wkrótce potem, Iomega przejdzie na standard USB 3.0 we wszystkich oferowanych dyskach przenośnych. Rodzina dysków Prestige zostanie wyposażona w mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 256-bitowych kluczy (dla PC), a także interfejs USB 3.0 począwszy od pierwszego kwartału 2011 r.