Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio Polak w półfinale...
wtorek, 15 czerwca 2021

Polak w półfinale...
środa, 17 czerwca 2009 09:26    Drukuj Email

Większe!Cyryl Zakrzewski, 22-letni student Akademii Sztuk Pięknych z Poznania znalazł się w półfinale konkursu The Google Photography PrizeCyryl przesłał na konkurs prace zainspirowane przestrzenią miejską, zwracając szczególną uwagę na dynamikę i wielowarstwowość miasta. Cechy te ukazał niebezpośrednio, jego fotografie wolne są bowiem od obecności ludzi w ich obecność możemy jedynie wyczuć poprzez pozostawione ślady. Głównym motywem stają się ściany w bramach, pociąg metra czy tablica ogłoszeń, które z upływem czasu przybierają nowy wymiar i stają się swoistym odbiciem miasta i jego ludności. The Google Photography Prize to ogólnoświatowy konkurs fotograficzny skierowany do studentów szkół wyższych, organizowany przez Google we współpracy z londyńską Saatchi Gallery. Zadaniem jego uczestników było stworzenie motywów graficznych dla iGoogle.

Każdy z uczestników miał nadesłać 5 fotografii cyfrowych, które razem tworzą motyw iGoogle. Organizatorzy otrzymali ok 3,5 tysiąca zgłoszeń z ponad 80 krajów. Spośród nadesłanych prac wybrano 36, które zostały zakwalifikowane do półfinału. Lista zakwalifikowanych została opublikowana 11 czerwca. Na wybranych artystów można głosować do 17 czerwca. Na podstawie oddanych głosów zostanie wyłonionych 6 finalistów, których prace zostaną zaprezentowane 23 czerwca w londyńskiej Saatchi Gallery i zrecenzowane przez członków niezależnego jury Google. Zwycięzca konkursu otrzyma stypendium w wysokości 5 tysięcy funtów i spędzi dzień z Martinem Parrem. Jury konkursowe tworzą znani fotografowie: Idris Khan, Martin Parr, Michael Hoppen, Susana Brown i Tim Marlow.

Dziś jest ostatni dzień głosowania na prace. Pod adresem poniżej można oddawać głosy!
http://www.google.com/intl/en/landing/photographyprize/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież