czwartek, 18 lipiec 2024

PS_080Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 w Białymstoku zaprasza – 10 listopada o godz. 18:00 na otwarcie wystawy fotografii Piotra Sawickiego ”Pod pięknym niebem”. Dobór zdjęć i opracowanie koncepcji ekspozycji artysta powierzył fotografowi młodego pokolenia, Kubie Dąbrowskiemu. Wystawę można oglądać …

PS

 

Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 w Białymstoku zaprasza – 10 listopada o godz. 18:00 na otwarcie wystawy fotografii Piotra Sawickiego ”Pod pięknym niebem”. Dobór zdjęć i opracowanie koncepcji ekspozycji artysta powierzył fotografowi młodego pokolenia, Kubie Dąbrowskiemu. Wystawę można oglądać od 10 listopada do 4 grudnia.

Galeria jest czynna od wtorku do piątku w godz. 10-18, w soboty i niedziele: 11-17.

Piotr Sawicki o wystawie:

„Wszystko, co wydarzyło się na przestrzeni 40 lat pracy z aparatem jest zapisem losu człowieka. Zdarzenia w ten sposób zarejestrowane to dobre i złe chwile życia. To szczęście i smutek, pogodne i pochmurne dni, początek i koniec życia. Zmieniały się układy polityczne i społeczne. Kształtowało się nowe spojrzenie estetyczne. A wszystko to działo się pod pięknym niebem, pięknym niezależnie od tego czy to, co działo się na ziemi, pod firmamentem, było radosne czy smutne, dobre czy złe. (…) Na pomysł ogarnięcia tego archiwum i znalezienia klucza do jego otwarcia wpadł mój przyjaciel wybitny artysta fotograf, malarz, grafik i znawca obrazu fotograficznego Stanisław J.Woś. Rozpoczęliśmy prace nad projektem w styczniu 2011. Pojawił się on w momencie trzymania propozycji zrealizowania projektu „Pod Pięknym Niebem” w Galerii Sleńdzińskich. Choroba Staszka była silniejsza i nie pozwoliła mu na zrealizowanie projektu. Za jego zgodą podjął się tego zadania mój młodszy kolega Kuba Dąbrowski jeden z najwybitniejszych polskich fotografów młodego pokolenia. Stanisław Woś z ok. 780 zdjęć wybrał 250 do wystawy i albumu. Kuba wybrał z 250 zdjęć 38 i zaprojektował wystawę”.