Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
czwartek, 24 czerwca 2021

Spotkanie AF
środa, 16 czerwca 2010 20:46    Drukuj Email

Między prawdą a zmyśleniem

Zobacz wieksze!
fot. Agnieszka Rayss – Piekne ciała
Akademia Fotoreportażu jeszcze przed wakacjami rozpoczyna cykl spotkań związanych z fotografią prasową i fotoreportażem. Kulisy powstawania nagrodzonego w konkursie fotoreportażu oraz granic między prawdą a zmyśleniem w fotografii to tematy dwóch spotkań z Agnieszką Rayss (Sputnik Photos) i Andrzejem Zygmuntowiczem (UW, ZPAF).

Agnieszka Rayss, współżałożycielka Sputnik Photos w poniedziałek 21 czerwca br. opowie o nagrodzonym podczas ubiegłorocznej edycji „Newsreportaż” projekcie "Piękne ciała". Będzie to nie tylko okazja do poznania kulis zrealizowanego w 2008 roku w Zabrzu fotoreportażu podczas zawodów kulturystycznych i fitnessowych, ale także możliwość dyskusji o pop kulturze, ciele i urodzie w fotografii dokumentalnej.

Spotkanie z Andrzejem Zygmuntowiczem, które odbędzie 28 czerwca dotyczyć będzie fotoreportażu jako gatunku fotografii, jego granic, dopuszczalnej ingerencji fotoreportera, określenia kiedy jest to jeszcze rejestracja wydarzenia, a kiedy już zabieg artystyczny. Jak zawsze będzie to szersze spojrzenie, przedstawione również w kontekście historycznym.

Oba spotkania rozpoczną się o godz. 19:00 i odbędą się w nowym miejscu dla fotografów – „Szeroki kąt”, ul. Świętokrzyska 5 w Warszawie (dawniej sklep fotograficzny).

  • 21 czerwca, Agnieszka Rayss – „Piękne ciała i okolice”
  • 28 czerwca, Andrzej Zygmuntowicz – „Fotoreportaż, między prawdą a zmyśleniem”

Andrzej Zygmuntowicz i Agnieszka Rayss poprowadzą również wakacyjny plener fotograficzny, który odbędzie się między 10 a 16 lipca br.

Szczegóły na stronie www.fotoreportaz.org.pl.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież