Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Tychy Press Photo 2010
czwartek, 24 czerwca 2021

Tychy Press Photo 2010
środa, 10 lutego 2010 22:45    Drukuj Email

przemyslaw_strzelecki_uliczna-salsa-2_--200Zapraszamy na wystawę pokonkursową fotografii prasowej Tychy Press Photo 2010. Zostanie ona otwarta w Galerii „Obok” (budynek Teatru Małego w Tychach) w piątek, 12 lutego, o godz. 18.00. Po wernisażu będzie slide show na sali teatru. Wstęp na wystawę i pokaz zdjęć jest bezpłatny. Gościem specjalnym wystawy będzie Józef Wolny, szef działu foto „Gościa Niedzielnego” i przewodniczący jury tegorocznej edycji konkursu.

Na wystawę jurorzy wybrali 69 fotografii. W konkursie wzięło udział 32 autorów. Nagrodę za najlepszy fotoreportaż „Uliczna salsa - ulice Kuby" otrzymał Przemysław Strzelecki, za najlepsze zdjęcie wykonane w Tychach uznano „Ostatnie spojrzenie" autorstwa Fryderyka Parwickiego. Wyróżnienie przyznano Radosławowi Kaźmierczakowi za cykl „Młodzi". W kategorii najlepsza fotografia nie przyznano nagrody. Jurorami byli fotoreporterzy Józef Wolny, Rafał Klimkiewicz, Dominik Gajda (pomysłodawca imprezy) i artysta plastyk Łukasz Pudełko. Pula nagród to 3 tys. zł.

Przemysław Strzelecki i Radosław Kaźmierczak (obaj rodowici tyszanie) są już laureatami wcześniejszych edycji. Strzelecki rok temu zajął II miejsce za zdjęcie z cyklu Beduini, zrobione na półwyspie Synaj w Egipcie. Kaźmierczak jest laureatem głównej nagrody Tychy Press Photo 2006, w 2008 został laureatem drugiej i trzeciej nagrody, a także zwycięzcą konkursu Śląskiej Fotografii Prasowej.

Tychy Press Photo to wystawa i lokalny konkurs fotografii prasowej, inspirowane słynnym World Press Photo. Wystawa organizowana jest w Teatrze Małym od 2001 roku, konkurs pierwszy raz odbył się w 2004 r. Pokazywane są zdjęcia z minionego roku mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. W tej edycji konkursu brały udział osoby mieszkające lub pracujące w Tychach. Można było zgłaszać fotografie wykonane w dowolnym zakątku świata. Swoje zdjęcia mogły również zgłaszać osoby niezwiązane z miastem, ale pod warunkiem nadesłania prac wykonanych w Tychach.


Wystawa będzie czynna do 16 marca. Organizatorem jest Teatr Mały.

Więcej informacji, w tym nagrodzone i wyróżnione zdjęcia, dostępne są na oficjalnej stronie wystawy: http://www.tychypressphoto.prv.pl/.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Tychy-Poland/Tychy-Press-Photo/268198657289 i do Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tychy_Press_Photo.  

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież