sobota, 25 maj 2024
♦ α230,  matryca 10,2 miliona pikseli  i ekran LCD 2,7 cala
♦ α330,  matryca 10,2 miliona pikseli i uchylny ekran LCD 2,7 cala
♦ α380, matryca 14,2 miliona pikseli i uchylny ekran LCD 2,7 cala.

Wszystkie trzy modele zostały zaprojektowane w zupełnie innym, oryginalnym wzornictwie, są ergonomiczne, posiadają niewielkie rozmiary i wagę.
Funkcja Quick AF Live View i uchylny ekran LCD (z wyjątkiem α230) – duża szybkość i dokładność autofokusa oraz łatwiejsza obsługa dzięki przyjaznemu menu wyświetlanemu wraz z histogramem na ekranie monitora LCD to kolejne atuty nowych  lustrzanek. Aparaty wyposażone zostały w stabilizator obrazu SteadyShot™ INSIDE, wyjście HDMI i technologię BRAVIA Sync, która ułatwia podłączanie do telewizora BRAVIA™.

Aparaty α330 i α380 mają funkcję Quick AF Live View – użytkownik może aktywnie śledzić, co dzieje się dookoła, i dokumentować to na zdjęciach. Dodatkowym ułatwieniem przy komponowaniu ujęć w dziennym świetle jest jeszcze jaśniejszy, czytelny, 2,7-calowy ekran LCD, który można odchylać (z wyjątkiem modelu α230) w górę i w dół.

Aparaty posiadają przetwornik CCD o rozmiarze APS-C, który ściśle współdziała ze stosowanym także w innych lustrzankach α procesorem obrazu BIONZ. Duża wydajność procesora BIONZ ma także zasadnicze znaczenie dla szybkości działania nowych aparatów i umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z maksymalną szybkością 2,5 kl/s (2 kl/s w trybie podglądu na żywo – tylko α330 i α380). Nowy tryb samowyzwalacza pozwala na zarejestrowanie szybkiej serii złożonej z 3 lub 5 obrazów.

Podobnie jak wszystkie pozostałe modele α, nowe aparaty są wyposażone w wewnętrzny stabilizator obrazu SteadyShot™ INSIDE, który kompensuje drgania aparatu przy zdjęciach z ręki. Jego ogromną zaletą jest współpraca z każdym obiektywem z rodziny α.
Każdy nowy model α można podłączyć do telewizora HD ready, a funkcja PhotoTV HD dodatkowo poprawia wygląd fotografii na kompatybilnym telewizorze BRAVIA™. Nowością w rodzinie α jest zgodność z technologią BRAVIA™ Sync.
Dla maksymalnej wygody wszystkie nowe modele współpracują z nośnikami Memory Stick PRO Duo i Memory Stick PRO-HG Duo, jak również z kartami SD, SDHC, miniSD, miniSDHC, microSD i microSDHC do których potrzebny jest oferowany oddzielnie adapter.