sobota, 25 maj 2024
… z technologią półprzezroczystego lustra

a33Rodzina aparatów Sony α powiększy się o niewielkie i bardzo szybkie modele α55 i α33, oparte na technologii półprzezroczystego lustra. W odróżnieniu od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, lustro jest w nich nieruchome, dzięki czemu użytkownik może przez cały czas korzystać z podglądu na żywo o dużej rozdzielczości, z dokładnym systemem nastawiania ostrości opartym na wykrywaniu fazy. Podgląd jest możliwy na ruchomym …

… z technologią półprzezroczystego lustra

Rodzina aparatów Sony α powiększy się o niewielkie i bardzo szybkie modele α55 i α33, oparte na technologii półprzezroczystego lustra. W odróżnieniu od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, lustro jest w nich nieruchome, dzięki czemu użytkownik może przez cały czas korzystać z podglądu na żywo o dużej rozdzielczości, z dokładnym systemem nastawiania ostrości opartym na wykrywaniu fazy. Podgląd jest możliwy na ruchomym, 3-calowym monitorze LCD lub w precyzyjnym wizjerze elektronicznym Tru-Finder. Taka konstrukcja gwarantuje ponadto ciągłe nastawianie ostrości nawet na ruchome obiekty, zarówno podczas nagrywania filmów Full HD, jak i fotografowania.

Przełomowa technologia półprzezroczystego lustra umożliwia fotografowanie z szybkością do 10 klatek/s (w modelu α55). Jest to obecnie największa na świecie szybkość zdjęć seryjnych zapewniana przez aparaty z wymiennym obiektywem wyposażone w matrycę APS-C.

Duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD w obu aparatach pozwala na rejestrację materiału filmowego w jakości HD z pięknymi efektami nieostrości tła. Aparaty α55 i α33 jako pierwsze na świecie umożliwiają szybkie nastawianie ostrości podczas nagrywania filmów Full HD AVCHD 1080i. Technologia półprzezroczystego lustra zapewnia bowiem dokładne śledzenie ostrości ruchomych obiektów oparte na wykrywaniu fazy. Podgląd obrazu filmowego w czasie rzeczywistym jest teraz możliwy także za pośrednictwem wizjera – w przeciwieństwie do lustrzanek cyfrowych, w których uniesione podczas filmowania lustro uniemożliwia dotarcie światła do wizjera.


Nowe aparaty Sony z półprzezroczystym lustrem będą dostępne: α55 – od października, natomiast α33 od września.