sobota, 25 maj 2024

NEC Display Solutions wprowadza na rynek pięć nowych modeli monitorów z serii SpectraView® i SpectraView Reference®, wzbogacając w ten sposób swoją ofertę dla profesjonalistów pracujących z aplikacjami graficznymi. Nowe modele z oznaczeniem „2” w nazwie to monitory 24-calowe, 27-calowe z serii SpectraView® oraz 24, 27 i 30-calowe z serii SpectraView® Reference. W odróżnieniu od serii SpectraView® wszystkie produkty SpectraView® Reference objęte są standardowo pełną, 5-letnią gwarancją.

W branżach kreatywnych, takich jak: grafika, pre-press i edycja zdjęć wymagania co do jakości monitora graficznego stale rosną, gdyż klienci coraz bardziej zwracają uwagę na potrzebę dokładnego odwzorowania kolorów. Zaawansowana edycja fotografii, przygotowanie materiałów do druku, czy też ocena kolorystyki tkanin – w każdym z tych zastosowań odpowiedni monitor jest niezbędny dla efektywnego zarządzania kolorem, tak, aby wynik pracy był satysfakcjonujący i dokładnie taki, jak pierwotne założenia.

SpectraView® Reference 242 - jeden z pięciu nowych modeli – posiada bardzo wydajną matrycę 10-bit AH-IPS z podświetleniem GB-r LED, oferującą szerszy gamut barwowy, głębsze czernie i doskonałe odwzorowanie kolorów. System korekcji równomierności podświetlenia z modułem zapobiegającym redukcji jasności w czasie zapewnia idealną kontrolę nad kolorem, skutkującą stałą jakością obrazu. Dzięki funkcji picture-by-picture użytkownicy mogą jednocześnie oglądać dwa obrazy z różnych źródeł, co zwiększa efektywność pracy i zajmuje mniej miejsca, niż alternatywne rozwiązania dwumonitorowe.

NEC 1 NEC 2

NEC 3

Nowe graficzne monitory NEC oferują wierne odwzorowanie kolorów oraz szeroki gamut barwowy. Dysponują również układem DUC wyrównującym jednorodność podświetlenia w celu wyświetlenia najdrobniejszych niuansów kolorystycznych, a także wiernych barw, niezależnie od kąta patrzenia na ekran. Te funkcje w połączeniu z opcjami zwiększającymi efektywność pracy, takimi jak obsługa wielu platform sprawiają, że zmodernizowane serie SpectraView® oraz SpectraView® Reference to idealny wybór dla profesjonalistów, którzy oczekują narzędzi pracy najwyższej jakości.
Oprócz wyświetlania doskonałych kolorów, ergonomicznie zaprojektowane monitory nadają się do długiej, wytężonej pracy, co przekłada się na większą wydajność użytkowników w branży kreatywnej.

Cztery wejściowe złącza sygnałowe oferowane przez nowe monitory sprawiają, że inwestycja jest przyszłościowa. Zgodnie z filozofią NEC Green Vision funkcje ekologiczne, takie jak podświetlenie LED redukują emisję tlenku węgla do atmosfery i zmniejszają zużycie energii, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Monitory NEC SpectraView® 242 i SpectraView® Reference 242 są już dostępne na rynku polskim. SpectraView® 272 oraz SpectraView® Reference 272 będą dostępne od końca października br., natomiast SpectraView® Reference 302 w sprzedaży znajdzie się w listopadzie br.

 

www.nec-display-solutions.pl