Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Katarzyna Majak „Kobiety mocy” w Słupsku
niedziela, 16 maja 2021

Katarzyna Majak „Kobiety mocy” w Słupsku
czwartek, 03 lipca 2014 11:36    Drukuj Email

Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza na wernisaż wystaw Katarzyny Majak ,,Kobiety mocy'' w piątek 4 lipca 2014 roku, godz. 17.00 do Baszty Czarownic przy ulicy F. Nullo 8.

Na wystawę „Kobiety mocy” składa się cykl portretów i rozmów ze współczesnymi kobietami zamieszkującymi polskie wsie i miasta. Bohaterki tego projektu to kobiety zajmujące się alternatywnymi formami duchowości. Są wśród nich uzdrowicielki, szeptunki, wizjonerki, przewodniczki duchowe oraz artystki.

Kobiety są przedstawicielkami różnych tradycyjnych nurtów pogańskiej duchowości , część z nich natomiast wyznaje własne autorskie systemy duchowości. Wspólnym mianownikiem ich wierzeń i idei jest podkreślanie wagi związku człowieka z naturą, której uosobieniem jest mityczna władczyni – Matka Ziemia.

Kobiety Mocy ukazane są w reprezentacyjnych, rytualnych strojach ozdobionych biżuterią mającą znaczenie magiczne, niektóre przedstawione są z atrybutami w dłoniach: piórami, kamieniami, muszlami, bębnem szamańskim, ziołami, mieczem, sierpem, magicznymi figurkami i innymi przedmiotami przypominającymi insygnia królewskie.

Projekt po raz pierwszy zaprezentowany został w 2012 roku i pokazywany był w kraju, ale także na Słowacji, Słowenii i w Nowym Jorku.

Kuratorką wystawy jest Agnieszka Żechowska.

Wystawa będzie czynna do 7 września 2014 r.

katarzyna majak natalia

 fot. Katarzyna Majak

 

Katarzyna Majak

 fot. Katarzyna Majak

 

katarzyna majak Bea

 fot. Katarzyna Majak

 

katarzyna majak kasia

 fot. Katarzyna Majak

 

katarzyna majak maria

 fot. Katarzyna Majak

 

katarzyna majak maria uzdrowicielka

 fot. Katarzyna Majak

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież