sobota, 25 maj 2024
– wystawa zbiorowa członków Fotoklubu Szczecin

MarekGrum---080Margaryna, czekolada z orzechami, proszek do prania, sezonowe przeceny i tanie zakupy w Aldiku. Tak przez wiele lat kojarzył nam się Berlin. Miejsce jednodniowych wypadów, buszowania za okazjami w domach towarowych, ewentualnie krótka wizyta w Pergamon Museum, lub na wieży telewizyjnej. …

– wystawa zbiorowa członków Fotoklubu Szczecin

Pawel_Myslinski----400

Margaryna, czekolada z orzechami, proszek do prania, sezonowe przeceny i tanie zakupy w Aldiku. Tak przez wiele lat kojarzył nam się Berlin. Miejsce jednodniowych wypadów, buszowania za okazjami w domach towarowych, ewentualnie krótka wizyta w Pergamon Museum, lub na wieży telewizyjnej.

 MarekGrum---400

Od tego czasu, prawie niezauważalnie… miasto przeszło metamorfozę, która całkowicie zmieniła jego oblicze. Berlin kwitnie i rozwija się jak nigdy dotąd. Ponad 150 teatrów, 175 muzeów, 300 galerii, 250 bibliotek i 130 kin. Kultura emanuje zewsząd w tym mieście. Przybysza zaskakuje nowoczesna architektura, uprzejmi mieszkańcy, a także przepiękna, imponująco zagospodarowana architektonicznie przestrzeń rozpościerająca się wzdłuż rzeki Szprewy, malowniczo wijącej się pomiędzy wyspami w centrum miasta.

 Danuta_Kotula-Krajewska---400

Popołudnie w Berlinie to naprawdę dobrze spędzony czas. Niemiecki kelner, w polskiej restauracji w centrum Berlina „postdrafia" nas po Polsku i pyta „jak się państfu podoba in Berlin, może kafe ... ?".

 Ireneusz_Kwasniewski---400

Czas płynie leniwie, w stylu naprawdę europejskim, można do woli delektować się doznaniami z „wielkiego świata”. Rozmach i kameralność, otwartość i luz, oczarowanie, zaskoczenie, zderzenie wielu kultur, tłumy turystów z całego świata. Świetne miejsce na weekend i nie tylko, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ta prawdziwie europejska stolica – stała się natchnieniem, inspiracją dla fotografów Członków Fotoklubu Szczecin, którzy patrząc na Berlin poprzez obiektywy swoich aparatów, zatrzymali w kadrze fragmenty miasta, rozmach architektury, momenty, ulotne chwile, swoje wrażenia i emocje.

 Jolanta_Szablowska---400

Na wystawę składa się 28 barwnych fotografii, autorami których są członkowie Fotoklubu Szczecin: Danuta Kotula-Krajewska, Jolanta Szabłowska AFRP, Krzysztof Ciesielski, Marek Grum, Irek Kwaśniewski, Artur Magdziarz AFRP, Paweł Myśliński AFRP, Sławomir Stępień.

SlawomirStepien------400


Galeria Orzesze, MOK Orzesze, Orzesze, ul. Rynek 1,
wystawa czynna od 15 lipca do 31 sierpnia,
www.mok-orzesze.pl


Z życia Towarzystw i Klubów Fotograficznych