poniedziałek, 20 maj 2024

elvis_6--080Już w czwartek w Klubie muzycznym 4 art odbedzie się multimedialny pokaz fotografii 
członków Gliwickiej Grupy Fotograficznej „Precel" …

karina_003---200Już w czwartek w Klubie muzycznym 4 art odbedzie się multimedialny pokaz fotografii 
członków Gliwickiej Grupy Fotograficznej „Precel"

Karina Białowąs

Fotografia zawsze była blisko mnie, ale życie absorbowało mnie bardziej i spychało ją na dalszy plan. Przyszedł moment, gdy dojrzałam do tego, by to zmienić i skupić się bardziej na tym, co daje mi zadowolenie. I tak trafiłam 2 lata temu do Gliwickiej Grupy Fotograficznej „Precel”, gdzie są ludzie, którzy również starają się widzieć więcej, wiedzieć więcej i żyją bliżej fotografii niż inni. Teraz staram się rozwijać swą pasję i robić świadome zdjęcia. Ale wciąż szukam…

„Inny świat” to zestaw fotografii ukazujący zauważone wokół „dziwactwa”. Pokażę ludzi, miejsca i rzeczy, które urzekły mnie swą niezwykłością, dziwnością, innością. Po tym zestawie chcę jeszcze pokazać  kilka moich ulubionych zdjęć, gdzie udało mi się uchwycić emocje dzieci, których miny są zawsze urocze i rozbrajające.

karina_002---200karina_004---200

karina_001---200karina_005---200

justyna_16---200Justyna Bursy

Nie potrafię żyć bez fotografii. Jest ona dla mnie swoistą odskocznią od rzeczywistości, zapomnieniem, odrealnieniem ... Staram się popełniać wciąż coraz to lepsze fotografie. Zdjęcia, które prezentuję przedstawią próbkę tego co robię. Cykl miejsca przedstawia zdjęcia z Chorzowa, Przyszowic i pewnego basenu. Powrót do przeszłości przedstawia zdjęcia, które pomogą nam powrócić do naszych wspomnień które każdy z nas ma.

 

justyna_06-----200justyna_05---200

justyna_29---200justyna_31---200

magda_1---200Magdalena Tomczyk

Z zawodu jestem animatorem społeczno kulturalnym, jednak obecnie zajmuję się fotografią i to jej poświęcam najwięcej czasu. Ponad rok temu założyłam firmę i świadczę usługi fotograficzne.

Interesuję się głównie fotografią ślubną, która daje mi możliwość rozwoju i radość z pracy z ludźmi. Moje prace można oglądać na stronie www.mtfoto.pl. W wolnych chwilach lubię powłóczyć się z aparatem. Często fotografuję skrajności czego przykładem będzie mój pokaz multimedialny. Jest on podzielony na dwie części, które wbrew pozorom łączą się ze sobą. Myślą przewodnią jest w nich CZŁOWIEK. Pierwsza część przedstawia ludzi, ich pracę i zainteresowania. Druga pokazuje miejsca, które w sezonie wakacyjnym tętnią życiem, natomiast poza sezonem są totalnie wyludnione. To często miejsca smutne i zniszczone, chociaż pozostawione budki, parasole i piwne kraniki są zapowiedzią letniego szaleństwa. Temat ten nie pokazuje człowieka wprost ale myślę, że w każdym zdjęciu da się odczuć jego obecność.

magda_2---200magda_3---200

magda_4---200magda_5---200

elvis_1---200Andrzej Sepioł (vel. Elvis) 

Rocznik 85. Posiadacz większej ilości aparatów niż dobrych zdjęć. Fotografuje wszystkim co mu wpadnie w ręce i da się do tego założyć film. Lubi używki, rock'n'roll i pisanie o sobie w trzeciej osobie. Absolwent Akademii Fotografii w Krakowie.

Zdjęcia składające się na cykl to snapshot'y - swoiste migawki z mojego życia. Zdjęcia zrobione czasem z zamysłem, a czasem zupełnie przypadkiem, gdzieś między drogą na zajęcia, a powrotem z knajpy, robione "pstrykane" pamiątkowo i do szuflady. Pojedynczo stanowią wartość wyłącznie dla mnie, zebrane razem tworzą (mam nadzieję) pewien szerszy obraz tego kim jestem, wśród jakich ludzi i miejsc się obracam, co mnie w otaczającym świecie ciekawi.

elvis_2---200elvis_3---200

elvis_4---200elvis_6--200


Klub Muzyczny 4 art, Galeria na Piętrze, Gliwice, ul. Wieczorka 2,
czwartek 4 marca, godzina 20:00,
http://www.precel.pl/


Z życia Towarzystw i Klubów Fotograficznych