sobota, 25 maj 2024

W środę 3 września o godz. 19:00 w Galerii Obok ZPAF w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy ,,O czasie“ Katki Kwaśniewskiej. 

Tytuł wystawy wiąże się z emocjonalnym odbiorem pojęcia czasu przez autorkę. Czas, jak sama mówi - mija, trwa, ulatnia się, zostaje, upływa, jest, brakuje go. Spędzony wspólnie, dany, przechwycony, odzyskany, zdobyty, odnaleziony, zatrzymany. Postrzeganie czasu może być różne. Zależne od miejsca, okoliczności, osób nam towarzyszących. Tego, co robimy lub tego, co się z nami dzieje. Możemy zatrzymać się na chwilę, zagubić się, czuć się uwięzionym, mieć poczucie traconego czasu. Mogą się w nas kłębić przeżycia chwili czy wspomnienia. Możemy go wypełnić lub odczuwać pustkę. 

Fotografia pozwala na skadrowanie jego ułamka. Czas teraźniejszy z przeszłości zostaje przeniesiony do przyszłości. Na wystawie widzimy szereg, z pozoru nie powiązanych ze sobą obrazów różnych miejsc, wnętrza sypialni, fragmenty budynków i pejzażu. To wszystko rodzi odczucie jakby pospiesznej notatki, by uchwycić, to co przemijające.

 

katka-kwasniewska 1

Fot. Katka Kwaśniewska

 

katka-kwasniewska 2

Fot. Katka Kwaśniewska

 

katka-kwasniewska 3

Fot. Katka Kwaśniewska

 

katka-kwasniewska 4

Fot. Katka Kwaśniewska

 

katka-kwasniewska 5

Fot. Katka Kwaśniewska

 

katka-kwasniewska 6

Fot. Katka Kwaśniewska

 

galeria obok zpaf

 

Katka Kwaśniewska (ur. 1982). Absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych - MISH - Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie doktorantka na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach: Narracji Fotograficznej dr hab. Prota Jarnuszkiewicza, prof. ASP oraz Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza i dr hab. Pawła Susida. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

O czasie“ - wystawa fotografii Katki Kwaśniewskiej w Galerii Obok ZPAF
Galeria Obok ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa 
Wernisaż w środę 3 września o godz. 19:00, ekspozycja do 2 października 2014 
Kurator Galerii: Anna Wolska i Katarzyna Milanowska