sobota, 20 lipiec 2024
Związek Polskich Fotografów Przyrody - Okręg Wielkopolski (ZPFP OW) pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza na "Poznański Dzień Fotografii"

pdf_080w dniu 14 stycznia 2012

Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52 w godzinach 11-19.

Sukces pierwszej edycji Poznańskiego Dnia Fotografii (PDF) zachęcił nas do zorganizowania …

Związek Polskich Fotografów Przyrody - Okręg Wielkopolski (ZPFP OW) pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza na "Poznański Dzień Fotografii"

pdf

w dniu 14 stycznia 2012

Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52 w godzinach 11-19.

Sukces pierwszej edycji Poznańskiego Dnia Fotografii (PDF) zachęcił nas do zorganizowania kolejnej. Zebrane doświadczenie zaowocowało nowymi pomysłami, które mamy nadzieję przypadną widzom do gustu.

Poznański Dzień Fotografii poprzedzać będą akcje:

• otwarty konkurs fotograficzny „Przyroda w obiektywie”
• wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa członków ZPFP OW

Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski (ZPFP OW) zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w drugiej edycji otwartego konkursu fotograficznego „Przyroda w obiektywie“. Prace prosimy przesyłać do 30.11.2011. Regulamin konkursu oraz dokładny opis PDF-a jest dostępny na stronie http://www.zpfp.pl/ow,pdf.htm

Finał konkursu i rozdanie atrakcyjnych nagród odbędzie się podczas Poznańskiego Dnia Fotografii 14 stycznia 2012 o godzinie 17.

Od grudnia 2011 będzie można obejrzeć wystawę fotografii przyrodniczej w wybranych miejscach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu:

Kolegium Maximum – ul. Wojska Polskiego 28,
Biblioteka Główna UP w Poznaniu – ul. Witosa 45

ZPFP OW przedstawi swój dorobek fotograficzny, chcąc zachęcić wszystkich, aby spróbowali swoich sił w dziedzinie fotografii przyrodniczej. Nasze zdjęcia pokazują, że nie trzeba podróżować tygodniami aby dotrzeć w ciekawe miejsca – one są obok nas –wystarczy bacznie się rozejrzeć.
Wstęp wolny.

Poznański Dzień Fotografii (PDF) odbędzie się w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52) w godzinach 11-19.
Wstęp wolny.

Ideą PDF-a jest promowanie zdjęć, szczególnie przyrodniczych i podróżniczych oraz zasygnalizowanie problemu jakim jest konieczność ochrony przyrody jako dziedzictwa narodowego i światowego. Jednak pokazy zaproszonych gości nie ograniczają się tylko do tych dwóch dziedzin fotografii. Prezentowane prelekcje ukazują zupełnie inne „światy” tak różne od naszego pojęcia normalności. Poprzez globalizację świat staje się coraz mniejszy – jednak zachowały się zakątki na ziemi, gdzie człowiek dociera rzadko lub z wielkim trudem. Takie miejsca chcemy zaprezentować.

W programie:

1. Pokazy diaporam, zdjęć oraz wystawa nagrodzonych prac wyłonionych w konkursie fotografii przyrodniczej "Przyroda w obiektywie".

2. Prelekcje zaproszonych gości, którzy zaprezentują własne prace i opowiedzą o swoich podróżach, plenerach, twórczych poszukiwaniach fotograficznych.

3. Dodatkowe atrakcje:

- stoisko wiodących producentów obiektywów,
- możliwość wypożyczenia i testowania obiektywów,
- porady jak zrobić wydruki zdjęć wysokiej jakości.

Serdecznie zapraszamy!