sobota, 20 lipiec 2024

Projekt_UFO_09_080W poniedziałek 15 listopada o godzinie 18.00 w Kościele Św. Jana odbędzie się ostatni wernisaż w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Transfotografia. …

W poniedziałek 15 listopada o godzinie 18.00 w Kościele Św. Jana odbędzie się ostatni wernisaż w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Transfotografia.

Projekt_UFO_09

Wszystko zaczęło się w Detroit – zabrałem swoją MAMIYA 7 i ruszyliśmy w drogę. Byłem pod wrażeniem amerykańskich krajobrazów. Chciałem podążać śladami znanych fotografów, takich jak Ansel Adams czy William Eggleston. Jednakże podczas mojej podróży czułem, że w naszych czasach szalenie trudno jest fotografować coś nowego, oryginalnego. Kiedy wróciłem do Polski, miałem ochotę kontynuować te serię. Nabrałem przekonania, że wszystko, co mnie otaczało było nieznanym terenem, który nigdy nie został sfotografowany.  Zacząłem pracować w bardzo trudnych warunkach: był początek zimy i Polska była wówczas smutna, nieprzyjemna i zimna. Moja ekspedycja trwała za każdym razem około tygodnia. Krajobraz obserwowałem przez szybę samochodu prowadzonego przez mojego asystenta. Podróżowaliśmy zawsze nocą. Kładliśmy się o 8 rano, a wstawaliśmy o 14-ej, kiedy zaczynało zmierzchać. Fotografować Polskę za dnia stanowiło nie lada wyzwanie. Myślę, że najlepszym momentem był świt. Świt zawsze robił na mnie wrażenie po bezsennej nocy.

Projekt_UFO_01
Projekt_UFO_07
Projekt_UFO_12
Szymon-Roginski-UFO

15.11.2010 godz. 18.00

Kościół Św. Jana