sobota, 20 lipiec 2024

Zaprwaligorajpg-2_080O. Marian Adam Waligóra OSPPE …

O. Marian Adam Waligóra OSPPE

plakat

Ojciec Marian Waligóra urodził się 2 października 1966 roku w Jędrzejowie. Po ukończeniu Technikum Leśnego w Zagnańsku, w 1987 roku wstąpił do Zakonu Paulinów. W 1994 roku, po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie na Skałce, otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął swą duszpasterska posługę - najpierw przez rok przebywając na Węgrzech, a potem, aż do chwili obecnej na Jasnej Górze. Z Węgrami jest nadal mocno związany przez posługę pielgrzymom z tego kraju, nie zapominając o historycznych - węgierskich korzeniach Zakonu Ojców Paulinów jak i samej Jasnej Góry.

Zaproszenie

„Zainteresowanie górami i fotografią rozwijało się we mnie jako pewna forma „odskoczni" od zwyczajnej codzienności, ale i sposób aktywnego wypoczynku, który zawsze preferowałem. Wiele wędrówek górskich po Tatrach jak i poważniejsze już wyjazdy w Alpy odbywałem z aparatem fotograficznym w ręku. I tak jest do dziś. Chcąc przedłużyć swą obecność pośród piękna odwiedzanych miejsc i uchwycić w choćby niewielkim stopniu to co widzę – fotografuję.

Wysiłek zdobywania górskich szczytów i niesamowita nagroda za ich osiągnięcie w postaci „nieziemskich" widoków – to zawsze było i jest dla mnie inspiracją na drodze ciągłego pogłębiania i ożywiania wiary. „Wznoszę swe oczy ku górom" jak brzmią strofy Psalmu 121,1 bo wiem, że z wysokości, od Pana, przyjdzie mi pomoc" - mówi o swojej pasji Ojciec Marian Waligóra.


Jasna Góra – Częstochowa, listopad 2010 roku.

Aiguilles_de_Bionassay_1
A_du_Plan_A_Verte_Les_Droites_Les_Courtes_2
Petit_Dru_2