sobota, 20 lipiec 2024

logo-pauza_080Galeria Pauza, 28.10.2010–21.11.2010 Wernisaż wystawy: 28.10.2010, godz. 20.00

Fotografie lentikularne, interaktywne instalacje przestrzenne i audiowizualne. …

Fotografie lentikularne, interaktywne instalacje przestrzenne i audiowizualne.

MY
G. Rogala, My, fotografia lentikularna..

Grzegorz Rogala za pośrednictwem swoich prac prezentuje codzienne sytuacje życiowe w ich niezwykłej odsłonie. Dzieła tego Artysty pozwalają na chwilę zatrzymać się nad prozą życia i zastanowić się nad jej istotą. Kontakt z jego niekonwencjonalną wizją rzeczywistości zachęca do refleksji nad jej specyfiką i nad tym, co kryją za sobą zwyczajne sytuacje i zwyczajne miejsca.

G. Rogala, Przechodnie, instalacja audio–wideo.
G. Rogala, Przechodnie, instalacja audio–wideo.

 

G. Rogala, Przejście, instalacja na tkaninie.
G. Rogala, Przejście, instalacja na tkaninie.
Wyjątkowe prace Autora składające się na wystawę My będą prezentowane po raz pierwszy w Krakowie w Galerii Pauza przez okres blisko całego miesiąca.

Na ekspozycji odwiedzający będą mieli szansę obejrzeć fascynujące fotografie lentikularne (podświetlane „ruchome” zdjęcia), instalacje audiowizualne, filmy, oraz niezwykłą interaktywną instalację przestrzenną Przejście. Nowatorskie rozwiązania multimedialne, jakie stosuje Autor zaskakują swoją formą i niezwykłością. Dzięki nim widz może nie tylko oglądać prace jako odwiedzający wystawę, ale również stać się ich częścią. (Kamila Krupczyńska)

G. Rogala, Ławka, fotografia lentikularna.
G. Rogala, Ławka, fotografia lentikularna.

Grzegorz Rogala (ur. 1956 r.) absolwent PWSFTViT w Łodzi (Wydział Operatorski). Od 1988 prowadzi "Studio Rogala", zajmujące się produkcją i postprodukcją filmową. Brał udział w realizacji ok. 800 projektów filmowych i reklamowych. W 1981 za film „Linia” uhonorowany został Nagrodą za najlepszy film eksperymentalny na Festiwalu Filmowym w Monachium, w 1996 otrzymał  nagrodę za animacje komputerowe na festiwalu Crackfilm w Krakowie. Od 5 lat czynnie zajmuje się filmem, fotografią i grafiką artystyczną. Uczestniczył w ponad trzydziestu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.  

Galeria Pauza. Debiutanci oraz Mistrzowie. Eksperymenty oraz klasyka. 

Galeria mieści się na ulicy Floriańskiej 18/5 w Krakowie. Jej celem jest ugruntowanie fotografii jako niezależnej formy sztuki. Powstała, aby zapewnić obszar komunikacji pomiędzy fotografią, a grafiką, wideo, oraz instalacjami dźwiękowymi.


logo-pauza_200Galeria Pauza
wtorek – niedziela: 15 – 21
ul. Floriańska 18/5, II piętro Kraków
www.galeriapauza.pl