sobota, 18 maj 2024

W wakacyjnej ofercie salony Sony Centre, sieci Euro RTV AGD, Media Markt oraz Saturn oferują  dodatkowy darmowy obiektyw 20 mm, f/2,8 przy zakupie aparatu Sony A5000 (w zestawie jest obiektyw SEL1650).  Gratisowy obiektyw SEL20F28 20 mm, f/2,8 jest wart ok. 1300 zł. Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Aparat Sony A5000 to najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat Wi-Fi z wymiennymi obiektywami[i]. Nowy model znacznie przewyższa możliwościami typowe aparaty automatyczne. Choć swobodnie mieści się w kieszeni, gwarantuje profesjonalną jakość obrazu. Znakomite obrazy to zasługa przetwornika Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela, którego wielkość jest taka sama jak w wielu lustrzankach cyfrowych. Za przetwarzanie i optymalizację dużych ilości rejestrowanych danych odpowiada procesor BIONZ X nowej generacji, znany już z pełnoklatkowych korpusów α7 i α7R.

Odchylany o 180° ekran LCD znakomicie ułatwia wykonywanie autoportretów aparatem trzymanym w wyprostowanej ręce. Aparat jest wyposażony w Wi-Fi, a nawiązywanie połączenia z produktami Xperia™ oraz z innymi smartfonami i tabletami z systemem Android i technologią NFC sprowadza się do prostego zetknięcia dwóch urządzeń. Równie łatwe jest prezentowanie zdjęć: wystarczy jedno dotknięcie, by uruchomić aplikację Smart Remote Control, połączyć aparat ze smartfonem lub tabletem i oglądać fotografie na większym ekranie albo zdalnie wyzwalać migawkę.

Stałoogniskowy obiektyw typu „naleśnik” z mocowaniem typu E o ogniskowej 20 mm i jasności F2,8 idealnie nadaje się do zdjęć we wnętrzach, fotografii przyrodniczej i wykonywania szybkich ujęć. Zamiast standardowej przysłony w kształcie wielokąta w obiektywie zastosowano 7-listkową przysłonę kołową, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia „bokeh”. Asferyczne elementy obiektywu utrzymują kontrast na wysokim poziomie (nawet przy szeroko otwartej przysłonie) oraz minimalizują zakłócenia i płaskość obrazu. Z kolei mechanizm wewnętrznego ogniskowania gwarantuje szybsze i bardziej precyzyjne automatyczne ustawianie ostrości oraz umożliwia konstruowanie obiektywów o mniejszej masie, w których dodatkowo ustawienie ostrości możliwe jest w mniejszej odległości od fotografowanego obiektu.

SEL20F28 - promocyjny obiektyw jest dwa razy jaśniejszy od standardowego zooma Sony E 16-50 mm f/3.5-5.6, dzięki czemu miłośnicy fotografii będą mieli możliwość tworzenia fotografii o wyższej jakości w słabym świetle. Dzięki niezwykle małej wadze obiektywu oraz korpusu A5000 promocyjny zestaw ma wagę zaledwie 338 g, co pozwala na zabranie aparatu praktycznie wszędzie.

Promocja trwa do wyczerpania zapasów i jest dostępna w salonach Sony Centre oraz w sieci Euro RTV AGD, Media Markt i Saturn.

sony a5000 20mm 2

sony a5000 20 mm