sobota, 20 lipiec 2024

Samyang oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR informują o rozpoczęciu zapisów na dodatkowe spotkanie w ramach ogólnopolskiego Samyang Roadshow 2014, które odbędzie się 28 czerwca w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.

Ogólnopolska impreza Samyang Roadshow 2014 zawita w tym roku także do Olsztyna, który na zaproszenie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR gościć będzie w murach Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Tak jak w pozostałych miastach udział w spotkaniach bez bezpłatny, lecz wymagana jest wcześniejsza rejestracja z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.

fb-post-olsztyn

Termin i miejsce spotkania:
Sobota, 28 czerwca, godz. 11:00 - 16:00
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, sala Odczytowa

Partnerzy spotkania:
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Zapisy do Olsztyna i innych miast
Organizator oraz Partnerzy Samyang Roadshow 2014 przypominają, że cały czas trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w spotkaniach, w tym także na listy rezerwowe.

Samyang Roadshow 2014

Tematem przewodnim tegorocznego Samyang Roadshow będzie światło oraz technika „time-lapse”. Biorący w nim udział uczestnicy odbędą wirtualną podróż do czasów fotografii analogowej, podczas której zdobędą szeroką i praktyczną wiedzę na temat roli światła w fotografii i filmie. Dowiedzą się czym jest dobre światło oraz gdzie i jak go szukać. Poznają techniki jego efektywnego wykorzystania oraz sposoby kreatywnego łączenia światła naturalnego ze sztucznym. Nauczą się patrzeć, dostrzegać i oceniać kadr oraz właściwą ekspozycję jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki. Prowadzącym wykład będzie Piotr Madura - fotograf, specjalista ds. optyki fotograficznej, Product Manager marki Samyang.

Drugi z wykładów poświęcony zostanie technice tworzenia filmów metodą poklatkową oraz postprodukcji. Uczestniczący w wykładzie dowiedzą się, m.in.: Czym różni się film poklatkowy złożony z filmów od złożonego ze zdjęć? Jakie akcesoria są potrzebne do jego wykonania? Dlaczego lepiej pracuje się
z obiektywami manualnymi? Co to są kodeki? Jak (prawie) wszystko zrobić za pomocą programu VirtualDub? Dlaczego nie trzeba bać się szumu? Po co używać filtrów szarych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas wykładów, jak również poza nimi. Wykład poprowadzi Adam Śmiałek - fotograf, filmowiec, ekspert ds. cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku.
Przez cały czas trwania imprezy będzie oczywiście możliwość wypróbowania i testowania szerokiej gamy obiektywów marki Samyang, w tym najnowszych modeli: Samyang 10mm F2.8 ED AS NCS CS, Samyang 12mm F2.0 NCS CS, Samyang 35mm F1.4 AS UMC AE Canon oraz Samyang 300mm Reflex.

Udział w Samyang Roadshow 2014 jest bezpłatny, jednakże ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniach wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.samyang.pl.

Konkurs

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w Samyang Roadshow 2014 organizator przygotował konkurs fotograficzny, którego nagrodą główną będzie obiektyw Samyang 85mm F1.4 z dowolnym mocowaniem. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie podczas rejestracji zdjęcia, które autor uważa za swoje najlepsze, przy czym tematyka prac jest dowolna. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury
w składzie: Adam Brzoza - Ambasador Samyang, Piotr Madura - Product Manager Samyang oraz Adam Śmiałek - fotograf. Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.samyang.pl oraz na profilu społecznościowym marki pod adresem www.facebook.com/samyangpl. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://www.samyang.pl/images/Regulamin-konkursu.pdf

Pozostałe terminy i lokalizacje:

23 czerwca, Tarnowskie Góry, Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare
ul. Pyskowicka 39
Poniedziałek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Fotozakupy.pl

24 czerwca, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a
Wtorek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

25 czerwca, Poznań, Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3
Środa, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

26 czerwca, Szczecin, Strefa 89
ul. Jagiellońska 89
Czwartek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Cyfrowe.pl

27 czerwca, Gdańsk, Studio Stocznia
ul. Niterów 1
Piątek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Foto-Net.pl

29 czerwca, Warszawa, Klub Fotografii Prasowej
ul. Foksal 3/5
Niedziela, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep MultiFoto.pl