czwartek, 13 czerwiec 2024
mapa-080Podróż z nawigacją

Okres świąteczno – noworoczny to czas podróży. Odwiedziny u najbliższych, sylwestrowe wyjazdy na narty – podczas tych wypraw przydatna może okazać się pomoc cyfrowego przewodnika. Mio Technology prezentuje funkcje nawigacji, które sprawdzą się w czasie zimowych podróży – zarówno ...

mapa-200Podróż z nawigacją

Okres świąteczno – noworoczny to czas podróży. Odwiedziny u najbliższych, sylwestrowe wyjazdy na narty – podczas tych wypraw przydatna może okazać się pomoc cyfrowego przewodnika. Mio Technology prezentuje funkcje nawigacji, które sprawdzą się w czasie zimowych podróży – zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Jeszcze zanim wsiądziesz do samochodu możesz zaplanować trasę swojej podróży z poziomu domowego komputera. Dołączone do nawigacji oprogramowanie Mio More Desktop pozwala na wcześniejsze zaplanowanie przebiegu trasy łącznie z postojami i miejscami, które chciałbyś po drodze odwiedzić. Trasę można następnie w prosty sposób zapisać w nawigacji bez potrzeby ustawiania jej ponownie w trakcie jazdy. Po uruchomieniu urządzenia w samochodzie nawigacja poprowadzi stworzoną przez Ciebie trasą.

Kierowca dobrze poinformowany

Nawigacja wyposażona jest w bazę fotoradarów, dzięki czemu kierowca będzie na bieżąco ostrzegany za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych o tym, że zbliża się do punktu kontroli prędkości. Korzystając z opcji ustawień trasy kierowca może zdefiniować ograniczenie prędkości  przy przekroczeniu której zostanie ostrzeżony przez nawigację – od 30 km/h do 100 km/h. Jak wiadomo, sieć fotoradarów ulega ciągłym zmianom – dlatego kierowcy mogą na bieżąco dodawać własne punkty kontroli prędkości i implementować je do urządzenia za pomocą oprogramowania MioMore Desktop.

Asystent Pasa Ruchu

Podczas zagranicznych podróży, zwłaszcza na wielopasmowych drogach z rozbudowanymi estakadami, szczególnie przydatna może okazać się funkcja Asystenta Pasa Ruchu, dzięki której urządzenie w odpowiednim momencie wskaże pas ruchu, którym należy jechać, aby uniknąć problemów przy kolejnym manewrze (np. przegapienie właściwego skrętu).

Przezorny zawsze ubezpieczony

Na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń na drodze, takich jak awaria samochodu, przydatna może okazać się pomoc SOS Road Assistance. Odbiornik GPS lokalizuje pozycję samochodu a łączność Bluetooth umożliwia pobranie z bazy dane najbliższego punktu pomocy drogowej, który oferuje taką usługę. Następnie wystarczy jedynie uruchomić połączenie i wezwać pomoc.

Bądź w kontakcie

Zastosowanie w nawigacji bezprzewodowej technologii Bluetooth umożliwia korzystanie z urządzenia jako zestawu głośnomówiącego. Po skopiowaniu listy kontaktów z telefonu można bez przeszkód łączyć się z dowolnie wybranym numerem. Dzięki takiemu wykorzystaniu nawigacji poprawia się nie tylko bezpieczeństwo jazdy, ale również bezpieczeństwo urlopowego budżetu. Mandaty za rozmowę przez telefon w trakcie jazdy mogą go solidnie nadszarpnąć, zwłaszcza podczas podróży za granicą. 

Bluetooth pozwala również na skorzystanie z przydatnej w każdej podróży funkcji Wyszukiwania Lokalnego. Będąc w nieznanym mieście się w prosty sposób możemy odnaleźć miejsce użyteczności publicznej, którego aktualnie potrzebujemy (np. bankomat, aptekę hotel czy restaurację). Łącząc się za pośrednictwem nawigacji z obszerną bazą adresową Google otrzymujemy listę interesujących nas miejsc wraz z danymi teleadresowymi.

Dodatki miłe nie tylko kierowcom

Nawigacja nie musi służyć jedynie do wyznaczania trasy i wskazywania drogi. W czasie podróży może posłużyć również jako odtwarzacz ulubionej muzyki lub wysokiej rozdzielczości ekran do odtwarzania filmów dla znudzonych podróżą pasażerów. W razie potrzeby stanie się również przewodnikiem podpowiadającym co warto zobaczyć w europejskich stolicach lub narzędziem inspiracji dla nowych podróży, dzięki wykorzystaniu do nawigowania zdjęć ciekawych miejsc z przypisanymi współrzędnymi geograficznymi pobranych z serwisu www.navpix.net.


Więcej informacji na temat funkcji oferowanych przez nawigacje Mio z serii Moov S można znaleźć na stronie www.mio.com/pl.