Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Projektory Projektory 3D Ready Sharp
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Projektory 3D Ready Sharp
piątek, 19 lutego 2010 23:51    Drukuj Email

XR-55X_3D_Readyi--200Firma Sharp wprowadza do swojej oferty nową  linię 1-chipowych projektorów DLP 3D Ready. Modele z nowej linii projektorów 3D Ready dzięki użyciu technologii DPL-link i interfejsowi pozwalającymi na stosowanie specjalnych okularów zapewniają czerpanie pełnej radości z filmów 3D.

Kluczowym wymaganiem dla tego systemu jest technologia 120-Hz stosowana w projektorach firmy Sharp. Dzięki wykorzystaniu specjalnych okularów, które składają się z dwóch zsynchronizowanych z wyjściowym sygnałem wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, obrazy są wyświetlane z częstotliwością 60 Hz niezależnie dla każdego oka. W ten sposób lewe oko widzi zawsze tylko lewy obraz (pole), a prawe oko jedynie prawy. Mózg widza automatycznie łączy te oddzielne obrazy w jeden, postrzegany jako prawdziwie trójwymiarowy.

Projektory DLP 3D ready oferują rozdzielczość XGA (1024x768) i WXGA (1280x800), w tym również model dostosowany do projekcji z bardzo bliskiej odległości. Urządzenia mogą również pracować w trybie 2D.

Nowe projektory Sharp ważą od 2,8 kg do 5,8 kg, mogą być zatem wykorzystywane do wielu zastosowań – tak stacjonarnych, jak i w pełni przenośnych.

Firma Sharp rozpocznie wprowadzanie na rynek nowej linii projektorów 3D ready już od marca 2010 roku.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież