Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Oprogramowanie Windows Live Essentials 2011
wtorek, 15 czerwca 2021

Windows Live Essentials 2011
sobota, 05 czerwca 2010 09:58    Drukuj Email

Bezpłatne aplikacje

wle2011--ekraqn-startowy---200wlm2011---fotoalbum---200Tworzenie, edycja i udostępnianie zdjęć oraz filmów, zarządzanie wieloma kontami pocztowymi i dostęp do plików będzie jeszcze bardziej intuicyjne i przyjemne.

Już niedługo posiadacze komputerów z systemem operacyjnym Windows Vista i Windows 7 będą mogli mogą pobierać bezpłatny pakiet aplikacji Windows Live Essentials 2011 w 48 wersjach językowych, w tym w wersji polskiej – poinformował  Piotr Pągowski, Microsoft Polska. - Internet i komputery ciągle się zmieniają, a nowe aplikacje są przygotowane tak, aby maksymalnie ułatwić kontakt ze  znajomymi, komunikację w świecie sieci społecznościowych, a także dzielenie się multimediami. W skład pakietu wchodzą: Windows Live Mail, Windows Live Messenger, Windows Live Writer, Windows Live Photo Gallery, Windows Live Movie Maker, Windows Live Family Safety oraz Windows Live Sync. Każdą z aplikacji można będzie pobrać oddzielnie lub wszystkie w jednym pakiecie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Galeria Fotografii: zarządzanie, retusz i udostępnianie zdjęć

 • Photo Fuse: Jest to proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli wykorzystać najlepsze elementy z różnych zdjęć i połączyć je w jedno, najlepsze ujęcie.
 • Rozpoznawanie twarzy: Technologia rozpoznawania twarzy pozwoli znaleźć zdjęcia, na których widnieją osoby, a następnie wywnioskuje, kto na nich jest, w oparciu o dodawanie znaczników dokonywane  w przeszłości.
 • Retusz: Czy to plamka, zadrapanie, siniak – proste w użyciu funkcje retuszowania sprawią, że na zdjęciu nie będzie ich widać. Zastosowano tutaj tą samą technologię, która używana jest w profesjonalnych studiach fotograficznych.
 • Automatyczne korygowanie: Przy pomocy tego narzędzia wystarczy chwila, aby zamienić nasze zdjęcia z dobrych w perfekcyjne. Wystarczy jedno kliknięcie, aby automatycznie dostosował się balans kolorów, ostrość i ekspozycja wybranego zdjęcia.
 • Zaawansowane wyszukiwanie: W Galerii Fotografii można filtrować zdjęcia w zależności od dat, lokalizacji, opisów, tytułów folderów, otagowanych twarzy, nazwisk oraz ich dowolnej kombinacji.
 • Łatwy import zdjęć: Dzięki Windows 7 w łatwy sposób można przenosić zdjęcia i filmy z urządzeń przenośnych, np. z aparatu cyfrowego, a następnie dowolnie je zorganizować na komputerze. 
 • Intuicyjny interfejs użytkownika. W Galerii Fotografii i Movie Maker użyta została taka sama wstążka jak w Windows i Microsoft Office, dzięki czemu wszystkie odpowiednie narzędzia znajdują się w zasięgu ręki. Ułatwia to też przesyłanie jednym kliknięciem zdjęć i filmów do Windows Live SkyDrive lub Facebook.

Movie Maker: Łatwe tworzenie i udostępnianie filmów

 • Motywy: Funkcja ta pomoże wzbogacić i ożywić nasze filmy i zdjęcia nadając im tytuły, wprowadzając oryginalne przejścia oraz dodając podkład muzyczny. Można również używać wybrane motywy w czasie pokazu slajdów zdjęć w Galerii Fotografii.
 • Edycja dźwięku i obrazu: Dzięki precyzji narzędzia Movie Maker przycinanie i montowanie filmu będzie łatwe, a dzięki opcji edycji dźwięku stworzymy prawdziwe arcydzieło dostosowane do naszych potrzeb
  i nastroju. 
 • Zapis w formacie HD (720p i 1080p): Po stworzeniu filmu i zapisaniu go w formacie HD, można następnie nagrać go np. na płycie DVD przy użyciu programu Windows DVD Maker.
 • Udostępnianie online: Z łatwością można podzielić się swoimi plikami na Facebooku, YouTube oraz wirtualnym dysku SkyDrive.
 • Jeszcze więcej możliwości: Można również zapisać film w 1080p lub na przenośnym urządzeniu, np. na Windows® Phone.

Synchronizacja: Najważniejsze pliki zawsze dostępne

 • Synchronizacja folderów z różnych komputerów (również Mac). Windows Live Sync pozwala na udostępnienie wybranych folderów, w tym dokumentów, zdjęć, muzyki a następnie pracę na nich wszędzie tam, gdzie mamy na to ochotę. Zaktualizowanie dokumentu czy innego pliku spowoduje automatyczną synchronizację na wszystkich połączonych komputerach, o ile będą  podłączone do Internetu.
 • Przenośny pulpit: Dostęp do folderów i aplikacji na komputerze podłączonym do Internetu można uzyskać wchodząc na stronę http://devices.live.com. Wystarczy wybrać na stronie swój komputer spośród wszystkich swoich urządzeń i kliknąć “Połącz z tym komputerem”, aby zdalnie uzyskać kontrolę do swojego PC. Jest to przydatna funkcja w sytuacji, gdy jesteśmy w pracy, a potrzebujemy coś z komputera domowego.

Windows Live Mail: wysyłanie i odbieranie e-maili, kalendarz, książka adresowa, a wszystko to zintegrowane z systemem operacyjnym Windows

 • Agregacja kont pocztowych: Windows Live Mail pozwoli na zarządzanie różnymi kontami pocztowymi, kalendarzami, kontaktami i kanałami RSS z jednego miejsca.
 • Dostęp offline: Edycja w kalendarzu czy inne działania w poczcie wykonywane w trybie offline zostanią zsynchronizowane, gdy tylko nastąpi połączenie z Internetem. Każda aktualizacja w trybie online na kontach pocztowych czy w kalendarzach zostanie automatycznie zsynchronizowana w Windows Live Mail.  Pozwoli to na dostęp do poprzednio pobranych e-maili i kalendarza bez względu na to, czy mamy dostęp do Internetu.
 • Udostępnianie kalendarzy: Kalendarze, które zostały nam udostępnione przez osoby trzecie będziemy mogli przeglądać i edytować wprost z Windows Live Mail.
 • Integracja z Windows Live Messenger: Na wiadomość naszego znajomemu odpowiemy wprost z Windows Live Mail dzięki wewnętrznie wbudowanemu Windows Live Messenger. Co więcej, gdy otrzymaliśmy e-mail od naszego znajomego, będziemy mogli sprawdzić czy jest on dostępny online dzięki specjalnemu oznaczeniu w prawym rogu nagłówka e-maila.
 • Wydajne narzędzia do zarządzania pocztą przychodzącą: Wraz z opcją sortowania wiadomości według wątków, otrzymamy możliwość organizowania i przeglądania korespondencji na wiele nowych sposobów (od konkretnych nadawców, przeczytane lub nieprzeczytane, oflagowane, wiadomości ze wszystkich skrzynek, itp.). Co ważne, nowy system zarządzania obejmuje zarówno pocztę elektroniczną jak i wiadomości z grup dyskusyjnych oraz kanałów RSS.
 • SlimCal: Możliwość przeglądania kalendarza bez potrzeby zamykania okna skrzynki odbiorczej.
 • Przesyłanie zdjęć e-mailem: Możliwość przesyłania setek zdjęć w jednym e-mailu, wszystkie do pojemności 25 GB, przy użyciu linku do Windows Live SkyDrive. Możemy dodawać podpisy oraz edytować zdjęcia wprost z Windows Live Mail.

Pobierz Windows Live Essentials już dziś: http://download.live.com/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież