Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Obiektywy Nowy obiektyw Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS
czwartek, 24 czerwca 2021

Nowy obiektyw Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS
wtorek, 16 września 2014 10:41    Drukuj Email

Sony wprowadza na ryneknowy obiektyw Sony FE PZ 28-135 mm F4 G OSS (SELP28135G) przeznaczony do współpracy z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu wyposażony w system elektrycznej regulacji zoomu * z mocowaniem typu E. Obiektyw do pełnoklatkowych matryc obrazu wyposażony jest w system elektrycznej regulacji zoomu. Pozwala filmowcom na stosowanie nowych środków wyrazu, zwłaszcza w połączeniu z pełnoklatkowym aparatem α7S, który oprócz zdjęć może rejestrować nieskazitelny, szczegółowy obraz filmowy 4K lub Full HD.

Model SELP28135G współpracuje ze wszystkimi aparatami i kamerami Sony z mocowaniem typu E i pokrywa szeroki zakres ogniskowych. W przypadku produktów z matrycą APS-C - nowych aparatów Sony α6000/α5100 czy przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych kamer NEX-FS700 lub nowo wprowadzonej PXW-FS7 - wynosi on (w przeliczeniu na format 35 mm) 42–202,5 mm.
Maksymalna przysłona obiektywu wynosi f/4 i nie zmienia się w całym zakresie ogniskowych, od szerokiego kąta do teleobiektywu. Dzięki temu fotografowie i filmowcy mogą sterować głębią ostrości i dobierać stabilne, spójne ustawienia ekspozycji.

sony FEPZ28-135mm-f-4-g-oss 2Obiektyw jest owocem nowej filozofii konstrukcyjnej Sony „Smooth Motion Optics”, której założenia powstały z myślą o poważnych produkcjach filmowych. Jego zaawansowana konstrukcja optyczna i mechaniczna służy zapewnieniu najwyższej możliwej jakości obrazu, zwłaszcza przy korzystaniu z aparatów z dużą pełnoklatkową matrycą. Eliminuje też trzy fundamentalne problemy, z jakimi borykają się niekiedy filmowcy: niestabilność kąta widzenia przy nastawianiu ostrości, niestabilność ostrości przy zmianach ogniskowej oraz przemieszczanie się osi optycznej przy zmianach ogniskowej.
W obiektywie zastosowano ponadto soczewki asferyczne, które kompensują aberracje, oraz zaawansowane, wielowarstwowe powłoki optyczne, zwiększające kontrast i tłumiące refleksy przy zdjęciach pod światło itp.

Ergonomia i wygoda obsługi obiektywu SELP28135G to zasługa wieloletniego doświadczenia Sony w produkcji sprzętu profesjonalnego. Trzy umieszczone na tubusie pierścienie umożliwiają niezależne nastawianie ostrości, ogniskowej (zoomu) i przysłony. Opory ich ruchu dobrano tak, by zapewnić precyzję i profesjonalne wrażenie. Zoptymalizowany rozstaw ząbków na pierścieniach gwarantuje maksymalną wygodę i zapobiega ślizganiu się palców.

 

Nowością na skalę całej branży jest nastawianie ogniskowej z wykorzystaniem silnika SSM. Zapewnia on niezwykle płynne i ciche zmiany zoomu, co ma pierwszorzędne znaczenie w profesjonalnych produkcjach filmowych. Użytkownik może precyzyjnie, w szerokim zakresie regulować szybkość zmian ogniskowej, a nawet dobrać kierunek obrotu pokrętła zoomu do własnych przyzwyczajeń**.

Dzięki zastosowaniu lżejszych soczewek i wydajneg ozespołu dwóch silników liniowych wyciszono również mechanizm nastawiania ostrości. Dodatkowo, w celu zmiany trybu nastawiania ostrości z automatycznego na ręczny wystarczy teraz przesunąć pierścień ostrości.

1-sony FEPZ28-135mm-f-4-g-oss 1

 

Uzupełnieniem doskonałych parametrów optycznych i funkcjonalności jest odporna na wilgoć i pył konstrukcja, dzięki której obiektyw doskonale nadaje się do użytku w terenie. Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot ułatwia natomiast uzyskanie ostrych fotografii i płynnych filmów przy zdjęciach z ręki. Mimo dużego potencjału obiektyw cechuje się stosunkowo niewielkimi wymiarami i wagą. Jest to szczególnie cenne w sytuacjach, w których liczy się maksymalna mobilność.

Przeznaczony dla profesjonalnych fotografów i filmowców obiektyw FE PZ 28-135 mm F4 G OSS (SELP28135G) z elektryczną regulacją zoomu można już rezerwować za pośrednictwem witryny www.sony.pl.


* Stan na 12 września 2014 r., badanie przeprowadzone przez Sony. Badaniem objęto wszystkie wymienne obiektywy do aparatów cyfrowych.
** Przy użyciu ustawień korpusu dostępnych w wybranych modelach, takich jak PXW-FS7 i A7S.

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież