Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Polecamy Nowe książki "New Polish Nude Photography"
wtorek, 15 czerwca 2021

"New Polish Nude Photography"
wtorek, 23 czerwca 2009 17:40    Drukuj Email
– fantasmagoryczna sztuka aktu w obiektywach polskich fotografów

Album "New Polish Nude Photography", którego premiera odbyła się 26 maja,  prezentuje najnowsze trendy i osiągnięcia w naszym rodzimym akcie. Album zawiera ponad 100 zdjęć wykonanych przez polskich fotografów w ciągu ostatnich pięciu lat, ze szczególnym uwzględnieniem świeżego spojrzenia na istotę aktu i próbę rozszerzenia, oraz zmodyfikowania jego dotychczasowej definicji.

Projekt ma służyć promocji nowej generacji polskich fotografów działających w szeroko rozumianym obszarze aktu artystycznego jak i "anty-aktu".

Największym atutem tej książki jest jej różnorodność. Dwudziestu sześciu autorów przedstawia dwadzieścia sześć różnych stylów fotografowania, spojrzenia na proces twórczy i na jego efekty. Wybór jest szeroki: od trudnych w odbiorze, surrealistycznych kreacji Pawła Bajewa przez inspirowane kiczem i pop-kulturą kompozycji Don Bastka,  po emanujące erotyzmem w stylu Playboy’a zdjęcia Andrzeja Frankowskiego.

Wydawcą albumu jest nEgoist - młode wydawnictwo promujące najnowszą sztukę polską i zagraniczną na całym świecie www.negoist.com . Album wydany został w języku angielskim, w formacie A4 i jest do nabycia w sklepie nEgoista www.sklep.negoist.com .

Lista artystów: Paweł Bajew, Rafał Bednarz, Bitch von Kicz, Anna Bodnar, Malwina de Bradé, Don Bastek, exiff, Andrzej Frankowski, Urszula Kluz-Knopek, Stanisław Kusiak, Rafał Limburski, Magda Lipiejko, Sylwia Makris, Radosław Michałowski, Agnieszka Motyka, Justyna Neryng, Phirania, Darek Siatkowski, Marta Skłodowska, Ol Skoczylas, Agata Szuba, Marcin Twardowski, Katarzyna Widmańska, wieńczysław nieszczególny, Krzysztof Winciorek, Zensen.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież