sobota, 20 lipiec 2024

Samsung_S10_080Samsung Electronics zaprezentował nową rodzinę cyfrowych kamer Full HD serii S – pierwszych na świecie kamer zapewniających łączność Wi-Fi i DLNA. Na serię S składają się trzy najlepsze modele kamer Full HD w historii firmy Samsung: HMX-S10, HMX-S15 i HMX-S16. Wszystkie trzy urządzenia wyposażono w nowy, opracowany przez Samsunga procesor Victoria Engine oraz najnowocześniejszą 1/2,3-calową matrycę CMOS BSI (Back Side Illumination), zapewniającą ...

Samsung_S10_200Samsung Electronics zaprezentował nową rodzinę cyfrowych kamer Full HD serii S – pierwszych na świecie kamer zapewniających łączność Wi-Fi i DLNA. Na serię S składają się trzy najlepsze modele kamer Full HD w historii firmy Samsung: HMX-S10, HMX-S15 i HMX-S16. Wszystkie trzy urządzenia wyposażono w nowy, opracowany przez Samsunga procesor Victoria Engine oraz najnowocześniejszą 1/2,3-calową matrycę CMOS BSI (Back Side Illumination), zapewniającą doskonałą jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu.

Kamery wyposażono w technologię Samsung AllShare, która ułatwia przeglądanie, zarządzanie i przesyłanie treści — w tym wideo Full HD — do innych urządzeń obsługujących DLNA. Dzięki zintegrowanej łączności Wi-Fi użytkownicy nie muszą już podłączać żadnych kabli, aby obejrzeć wideo HD i cyfrowe zdjęcia na ekranie telewizora HD lub komputera. Mogą również wykorzystać połączenie HDMI, aby obejrzeć nakręcony materiał na urządzeniach bez standardu DLNA, poprzez podłączenie kabla HDMI do odbiornika.

Kamery Samsung serii S wykorzystują uznaną na całym świecie optykę firmy Schneider. Każde z urządzeń wyposażono w obiektyw Schneider Kreuznach Varioplan-HD z 18-krotnym zoomem Intelli-zoom. Obiektyw w kamerach serii S jest połączony z systemem stabilizacji optycznej, który ogranicza rozmycie i drżenie obrazu, co jest przydatne zwłaszcza podczas korzystania z pełnego zoomu. Zwiększony komfort użytkowania zapewnia duży, 3,5-calowy, dotykowy ekran LCD z trójwymiarowym interfejsem graficznym (GUI). Lekki, obracany ekran LCD
o rozdzielczości WVGA z interfejsem 3D nie tylko oferuje znakomite efekty wizualne, ale również zapewnia nieskomplikowany, intuicyjny dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji kamery.

Urządzenia Samsung serii S wykorzystują wbudowaną pamięć SSD (Solid State Drive), po raz pierwszy zastosowaną w kamerach Full HD Samsung serii H, zapewniającą wyższą trwałość niż inne rodzaje pamięci podręcznej. Nowa technologia pozwoliła również na skrócenie czasu potrzebnego do uruchomienia urządzenia oraz zapisu / odczytu danych, co jest ważne w przypadku rejestrowania obrazu w rozdzielczości Full HD. W modelu HMX-S16 zastosowano wbudowaną pamięć SSD o pojemności 64 GB (32 GB w modelu HMX-S15). Obie kamery umożliwiają też zwiększenie pojemności za pomocą dodatkowych kart pamięci SD/SDHC. Kamera HMX‑S10 nie posiada wbudowanej pamięci, więc do zapisu materiału potrzebna jest karta SD/SDHC.