poniedziałek, 20 maj 2024

Kamera-Full-HD-3D-080Jesienią 2010 roku firma Panasonic wprowadzi do sprzedaży pierwszą na świecie profesjonalną, w pełni zintegrowaną kamerę Full HD 3D. Firma zacznie przyjmować zamówienia w kwietniu. Próbki inżynierskie profesjonalnej, półprzewodnikowej kamery Full HD 3D są pokazywane na stoisku firmy Panasonic (Las Vegas Convention Center, hall główny, nr 9405) podczas targów 2010 International CES w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. ...

Kamera-Full-HD-3D-200Jesienią 2010 roku firma Panasonic wprowadzi do sprzedaży pierwszą na świecie profesjonalną, w pełni zintegrowaną kamerę Full HD 3D. Firma zacznie przyjmować zamówienia w kwietniu. Próbki inżynierskie profesjonalnej, półprzewodnikowej kamery Full HD 3D są pokazywane na stoisku firmy Panasonic (Las Vegas Convention Center, hall główny, nr 9405) podczas targów 2010 International CES w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych.

Obecne systemy 3D to duże konstrukcje, w których dwie kamery są przymocowane równolegle do ramy albo ustawione prostopadle po dwóch stronach półprzepuszczalnego lustra. Potrzebne są też dwie nagrywarki. W nowej kamerze Full HD 3D firmy Panasonic obiektywy, głowica kamery i podwójna nagrywarka na karty pamięci są zintegrowane w jednej, lekkiej obudowie. Kamera zawiera też regulatory stereoskopowe, więc jest łatwiejsza w użyciu i obsłudze.

System podwójnego obiektywu zastosowany w optycznej sekcji kamery umożliwia regulację punktu zbieżności. Dostępne są też funkcje automatycznej korekcji przemieszczenia w poziomie i w pionie. W konwencjonalnych systemach regulacje te trzeba wykonywać za pomocą komputera albo zewnętrznego procesora wideo. Nowa kamera będzie się jednak automatycznie rekalibrować bez korzystania z zewnętrznego sprzętu, co pozwoli na natychmiastowe rejestrowanie obrazu 3D.