Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kamery Wysyp kamer Panasonic
czwartek, 24 czerwca 2021

Wysyp kamer Panasonic
Drukuj Email

H85S_200Firma Panasonic wprowadzi do sprzedaży trzy nowe kamery w technologii 1MOS – modele HDC-SD60, HDC-TM60 oraz HDC-HS60. Wszystkie wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i wykorzystują szerokokątny obiektyw 35,7 mm oraz inteligentny zoom 35x.

Model HDC-SD60 rejestruje obraz na kartach SD, HDC-TM60 oferuje dodatkowo 16GB wbudowanej pamięci, a hybrydowy model HDC-HS60 wykorzystuje zarówno karty SD, jak i na wewnętrzny dysk o pojemności 120 GB.

HS60k_200Funkcja optycznej stabilizacji obrazu POWER O.I.S. skutecznie eliminuje rozmycie powodowane przez wibracje o niskiej częstotliwości powodowane przez drżenie rąk. Wykorzystuje w tym celu pięciokrotnie większą moc korekcyjną niż tradycyjne systemy. Dodanie trybu Active, który ogranicza rozmycia i pozwala filmować w trakcie chodzenia, sprawia, że niezależnie od stylu nagrywania – od szerokich ujęć do zbliżeń – obraz pozostaje ostry i czytelny.

Kamera HDC-HS60 posiada wewnętrzny dysk twardy o pojemności 120 GB, który umożliwia nagrywanie aż przez 51 godzin (w trybie HE). Dodanie do zestawu karty SDXC o pojemności 64 GB wydłuża ten czas o 27 godzin i 30 minut. Model
HDC-SD60 jest niezwykle odporny na uderzenia co w połączeniu z niewielkimi rozmiarami czyni go idealnym w podróży. Kamera HDC-TM60 może zapisywać obrazy w formacie Full HD na dysku wewnętrznym lub na kartach SDXC/SDHC/SD. Dla ciągłości zapisu posiada przydatną funkcję przełączania, gdzie po zapełnieniu dysku nagrywanie jest automatycznie przełączane na kartę SDXC/SDHC lub SD, co zapewnia nieprzerwaną pracę.

SD60_S_200S50k_200Kamery SDR-S50, SDR-T50 i SDR-H85  pozwalają rejestrować filmy w małych pomieszczeniach lub z małej odległości dzięki zastosowaniu pierwszego na świecie zintegrowanego obiektywu szerokokątnego
o ogniskowej 33mm.

Nowe modele kamer rozbudowano również o kilka przydatnych funkcji. Kamera SDR-T50 może rejestrować obraz nie tylko na kartach pamięci, ale także zapisywać materiał w pamięci wbudowanej o pojemności 4 GB, która wystarczy na 3 godziny nagania (w trybie LP). Model ten ma także funkcję przełączania nagrywania, która automatycznie zmienia nośnik na kartę pamięci SDXC/SDHC/SD w chwili, kiedy pamięć wewnętrzna zapełni się. Zapewnia to nieprzerwaną pracę kamery przez cały czas nagrywania. Model SDR-T50 wyróżnia się niedużymi gabarytami i wysoką odpornością na uderzenia, dzięki czemu sprawdzi się w trakcie długich wypraw.

T50k_200TM60_S_200Model SDR-H85 zapisuje i przechowuje nagrania na kartach SDXC/SDHC/SD, mieszczących do 60 godzin (w trybie LP na karcie SDXC o pojemności 64 GB) lub na wewnętrznym dysku twardym o pojemności 80 GB, który wystarcza na
74 godziny nagrania (w trybie LP). Dzięki mechanizmowi zabezpieczającemu Anti-Shock Shield urządzenie doskonale chroni wbudowany dysk twardy z zapisanym na nim materiałem przed wstrząsami. Kamera SDR-H85 jest idealnym narzędziem do rejestrowania długich spotkań, a także doskonale sprawdzi się podczas rodzinnej wyprawy. Kamera SDR-S50 jest kompaktowym modelem, pracującym w rozdzielczości standardowej (SD).


Ceny nowych kamer nie zostały jeszcze ustalone.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież