poniedziałek, 20 maj 2024

H85S_080Firma Panasonic wprowadzi do sprzedaży trzy nowe kamery w technologii 1MOS – modele HDC-SD60, HDC-TM60 oraz HDC-HS60. Wszystkie wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i wykorzystują szerokokątny obiektyw 35,7 mm oraz inteligentny zoom 35x.
Model HDC-SD60 rejestruje obraz na kartach SD, HDC-TM60 oferuje dodatkowo 16GB wbudowanej pamięci, a hybrydowy model HDC-HS60 wykorzystuje zarówno karty SD, jak i na wewnętrzny dysk ...

H85S_200Firma Panasonic wprowadzi do sprzedaży trzy nowe kamery w technologii 1MOS – modele HDC-SD60, HDC-TM60 oraz HDC-HS60. Wszystkie wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i wykorzystują szerokokątny obiektyw 35,7 mm oraz inteligentny zoom 35x.

Model HDC-SD60 rejestruje obraz na kartach SD, HDC-TM60 oferuje dodatkowo 16GB wbudowanej pamięci, a hybrydowy model HDC-HS60 wykorzystuje zarówno karty SD, jak i na wewnętrzny dysk o pojemności 120 GB.

HS60k_200Funkcja optycznej stabilizacji obrazu POWER O.I.S. skutecznie eliminuje rozmycie powodowane przez wibracje o niskiej częstotliwości powodowane przez drżenie rąk. Wykorzystuje w tym celu pięciokrotnie większą moc korekcyjną niż tradycyjne systemy. Dodanie trybu Active, który ogranicza rozmycia i pozwala filmować w trakcie chodzenia, sprawia, że niezależnie od stylu nagrywania – od szerokich ujęć do zbliżeń – obraz pozostaje ostry i czytelny.

Kamera HDC-HS60 posiada wewnętrzny dysk twardy o pojemności 120 GB, który umożliwia nagrywanie aż przez 51 godzin (w trybie HE). Dodanie do zestawu karty SDXC o pojemności 64 GB wydłuża ten czas o 27 godzin i 30 minut. Model
HDC-SD60 jest niezwykle odporny na uderzenia co w połączeniu z niewielkimi rozmiarami czyni go idealnym w podróży. Kamera HDC-TM60 może zapisywać obrazy w formacie Full HD na dysku wewnętrznym lub na kartach SDXC/SDHC/SD. Dla ciągłości zapisu posiada przydatną funkcję przełączania, gdzie po zapełnieniu dysku nagrywanie jest automatycznie przełączane na kartę SDXC/SDHC lub SD, co zapewnia nieprzerwaną pracę.

SD60_S_200S50k_200Kamery SDR-S50, SDR-T50 i SDR-H85  pozwalają rejestrować filmy w małych pomieszczeniach lub z małej odległości dzięki zastosowaniu pierwszego na świecie zintegrowanego obiektywu szerokokątnego
o ogniskowej 33mm.

Nowe modele kamer rozbudowano również o kilka przydatnych funkcji. Kamera SDR-T50 może rejestrować obraz nie tylko na kartach pamięci, ale także zapisywać materiał w pamięci wbudowanej o pojemności 4 GB, która wystarczy na 3 godziny nagania (w trybie LP). Model ten ma także funkcję przełączania nagrywania, która automatycznie zmienia nośnik na kartę pamięci SDXC/SDHC/SD w chwili, kiedy pamięć wewnętrzna zapełni się. Zapewnia to nieprzerwaną pracę kamery przez cały czas nagrywania. Model SDR-T50 wyróżnia się niedużymi gabarytami i wysoką odpornością na uderzenia, dzięki czemu sprawdzi się w trakcie długich wypraw.

T50k_200TM60_S_200Model SDR-H85 zapisuje i przechowuje nagrania na kartach SDXC/SDHC/SD, mieszczących do 60 godzin (w trybie LP na karcie SDXC o pojemności 64 GB) lub na wewnętrznym dysku twardym o pojemności 80 GB, który wystarcza na
74 godziny nagrania (w trybie LP). Dzięki mechanizmowi zabezpieczającemu Anti-Shock Shield urządzenie doskonale chroni wbudowany dysk twardy z zapisanym na nim materiałem przed wstrząsami. Kamera SDR-H85 jest idealnym narzędziem do rejestrowania długich spotkań, a także doskonale sprawdzi się podczas rodzinnej wyprawy. Kamera SDR-S50 jest kompaktowym modelem, pracującym w rozdzielczości standardowej (SD).


Ceny nowych kamer nie zostały jeszcze ustalone.