Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Norbert Roztocki – „Kontrasty"
czwartek, 24 czerwca 2021

Norbert Roztocki – „Kontrasty"
czwartek, 07 stycznia 2010 18:21    Drukuj Email

zaproszenie-200„Projekt fotograficzny kontrasty jest poświęcony muzyce klasycznej, przynależącej do sfery tak zwanej kultury wysokiej(elitarnej) z jednej strony, a z drugiej strony muzyce tradycyjnej przynależącej do sfery tak zwanej kultury ludowej. Pozornie wydawać się może, że są to dwa różne światy nie mające ze sobą wiele wspólnego. Muzycy klasyczni, wspaniale wykształceni, dobrze ubrani, eleganccy, pachnący, jednym słowem sławy. Muzycy ludowi, przede wszystkim zwykli rolnicy, czapkarze, stolarze, bez szkoły, nie wyglądający najlepiej, często komicznie w swoich kolorowych, przesiąkniętych zapachem naftaliny strojach. Czy można w muzyce znaleźć jeszcze większe przeciwieństwo i kontrast, niż między skrzypkiem ze sceny filharmonii, a skrzypistą ze sceny festiwalu kapeli i śpiewaków ludowych w Kazimierzu? Przepaść! A jednak, jest coś wspólnego między tymi dwoma światami..."

Norbert Roztocki urodził się w Krakowie, studiował filozofię i antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz religioznawstwo na Abo Akademii w Fińskim Turku. W latach 2006 - 2008 mieszkał i fotografował w Finlandii, a od 2008 roku także w Niemczech. Obecnie pracuje jako fotoreporter dla największych fińskich gazet (Helsingin Sanomat,Turun Sanomat), fotografuje muzyków wykonujących repertuar klasyczny (np.Capella Cracoviensis, The Hilliard Ensamble, Faust Quartett), a także muzyków wykonujących repertuar folkowy (np. Kapela ze wsi Warszawa).

Norbert Roztocki zajmuje się także realizacją projektów własnych, takich jak na przykład projekt („OO.Kameduli“) oraz przedsięwzięć związanych z tradycją oraz muzyką ludową w Polsce. Zajmuje się także rzeźbą i malarstwem. Norbert Roztocki jest członkiem stowarzyszenia prasy Fińskiej.


Galeria Obok Zpaf, Warszawa, pl. Zamkowy 8,
wystawa czynna od 8 do 31 stycznia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież