Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Jan Dziaczkowski – „Japanese Monster Movies”
czwartek, 24 czerwca 2021

Jan Dziaczkowski – „Japanese Monster Movies”
środa, 06 stycznia 2010 14:20    Drukuj Email

monsters_200„Japanese Monster Movies” to wystawa adresowana nie tylko do fanów gatunku filmowego zapoczątkowanego przez słynną „Godzillę”; jak piszą autorki tekstu do wystawy, Agnieszka Kamrowska i Anna Taszycka, „umieszczając złowrogie elementy w idyllicznych widokach z Kraju Kwitnącej Wiśni Dziaczkowski wpisuje w swoje kolaże klimat niepokoju i zagrożenia obecny w japońskich filmach o potworach, jednak znaczenie jego prac wykracza poza filmowy przekaz. Dzieje się tak dzięki umieszczeniu współczesnych elementów wizualnych w nieistniejących już krajobrazach. Poprzez połączenie różnych płaszczyzn czasowych Dziaczkowski rozszerza pole znaczeniowe swoich prac o rozważania nad obiegiem obrazów we współczesnej kulturze popularnej”.

Jan Dziaczkowski

Urodził się w Warszawie w 1983 roku. W 2007 roku ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest laureatem stypendium Młoda Polska 2009. Wystawa „Japanese Monster Movies” to kolejna już po „Keine Grenze” (jesień 2008) wystawa prac tego artysty w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka. W roku 2007 wydawnictwo Korporacja Ha!art wydało album z jego kolażami z lat 2003-2007 „Jan Dziaczkowski – Kolaże”.

Kolaż to tylko jedna z form jego twórczości, w roku 2005 wykonał m. in. autorski mural pt. „Polskie hafty” w foyer TR Warszawa. Ponadto tworzy ilustracje dla magazynów, obrazy i fotografie.


Galeria ZPAF i S-ka, Kraków, ul. św. Tomasza 24,

wystawa czynna od 9 stycznia do 13 lutego

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież