Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Stefan Wojnecki – „W sieci”
czwartek, 24 czerwca 2021

Stefan Wojnecki – „W sieci”
środa, 06 stycznia 2010 14:11    Drukuj Email

wojnecki-200Na wystawę złoży się 12 prac wykonanych techniką wektorową.

Wystawa inspirowana jest myślą jednego z największych współczesnych badaczy komunikacji Manuel Castells`a, którego refleksja dotyczy kondycji współczesnych społeczeństw w odniesieniu do procesów usieciowienia życia społecznego.

Dodatkowym elementem wystawy będzie multimedialna prezentacja ukazująca całość dorobku artysty.

W ramach jubileuszu 80-lecia artysty będzie to pierwsza publiczna prezentacja projektu "Społeczeństwa sieci" zrealizowanego w 2009 roku.

Stefan Wojnecki (1929) ukończył fizykę na UAM. Fotograf i teoretyk fotografii, kurator. Twórca zaliczany do fotograficznej neoawangardy. Debiutował w 1959 roku na wystawie w PTF. Początkowo interesował się aspektem techniczno-naukowym fotografii. Od 1971 r. jest członkiem ZPAF, piastował najwyższe funkcje w polskim ruchu fotograficznym. Inicjator studiów wyższych na kierunku fotografia w polskim szkolnictwie artystycznym. Pierwszy w Polsce profesor tytularny z dyscypliny artystycznej fotografia. Od 1978 r. pracuje w ASP w Poznaniu.


Centrum Kultury Zamek, Galeria Fotografii pf, Poznań,

wystawa czynna od 13 stycznia do 28 lutego

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież