Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium DNI FOTOGRAFII w Sosnowcu
czwartek, 24 czerwca 2021

DNI FOTOGRAFII w Sosnowcu
środa, 06 stycznia 2010 13:54    Drukuj Email

Dni_fotografii---200Sosnowieckie Centrum Sztuki  - Zamek Sielecki zaprasza
w dniach 12 i 13 stycznia 2010 r. na DNI FOTOGRAFII:

12 stycznia (wtorek)
godz. 16.00 -17.30

„Prehistoria i wczesna historia fotografii."

Wykład połączony z prezentacją zdjęć poprowadzi Witold Englender

godz. 17.30 – 19.00

„Dokument i kreacja w polskiej fotografii artystycznej po II wojnie światowej.” 

Wykład połączony z prezentacją zdjęć poprowadzi Zbigniew Podsiadło

Wstęp wolny!!!
13 stycznia (środa)
godz. 17.00 – 19.00

Konsultacje fotograficzne.

Katarzyna Łata-Wrona
, prezes Okręgu Śląskiego ZPAF oraz Zbigniew Podsiadło, prezes Okręgu Górskiego ZPAF będą służyć uczestnikom obiektywnym spojrzeniem i radą. Zachęcamy każdego fotografującego (amatora i profesjonalistę) do przyniesienia własnych zdjęć, aby z naszymi ekspertami na ich temat porozmawiać. Mamy nadzieję, że będzie to wyjątkowa okazja do skorzystania z bogatego doświadczenia zaproszonych gości, ale także możliwość skonfrontowania własnej twórczości fotograficznej z pracami innych uczestników. W trakcie konsultacji zostaną wybrane najlepsze z przyniesionych zdjęć, aby zawisnąć na spontanicznie zaaranżowanej jednodniowej wystawie „Moje spojrzenie” (wszystkie zdjęcia zostaną oddane autorom).

godz. 17.00 -19.00

Zwiedzanie autentycznej ciemni fotograficznej pod opieką Grupy Fotograficznej HALO. Prezentacja tradycyjnego procesu wywoływania klisz i naświetlania odbitek. Rozmowa z pasjonatami fotografii o roli technologii w procesie tworzenia. W trakcie zajęć poczęstunek.

Wstęp wolny, bez wcześniejszych zapisów!!!

Katarzyna Łata-Wrona - urodzona 29 maja 1973 roku w Świętochłowicach. W latach 1994-1999 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom w 1999 roku z fotografii i projektowania graficznego w prac. prof. Tomasza Jury oraz w katedrze grafiki warsztatowej u prof. Stanisława Kluski. Od 2000 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2001 do 2005 roku wiceprezes, a od maja 2005 prezes zarządu ZPAF Okręg Śląski.

Od 2001 kurator wystaw tematycznych, autorka projektów typograficznych katalogów do wystaw oraz loga GALERII KATOWICE. Juror konkursów fotograficznych (m.in. Cyberfoto i Śląska Fotografia Prasowa). Autorka wystaw indywidualnych (m.in. w Katowicach, Neuss (Niemcy), Genevieve des Bois (Francja), Ratingen-Hosel (Niemcy), Częstochowie, Tychach, Sosnowcu, Nowym Yorku (USA) i wielu zbiorowych.

Prace w zbiorach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.

Katarzyna Łata-Wrona e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Sosnowieckie Centrum Sztuki  - Zamek Sielecki

www.zameksielecki.pl

Sosnowiec, ul. Zamkowa 2, tel. 32/2963027

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież