Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Rób wakacyjne fotki, bądź artystą
niedziela, 16 maja 2021

Rób wakacyjne fotki, bądź artystą
piątek, 23 lipca 2010 18:26    Drukuj Email

Ponad 300 zdjęć w konkursie Travelnity.com i Akademii Fotografii

Każdy może mieć wystawę własnych prac, wystarczy, że ma w zanadrzu wakacyjną fotografię i zgłosi ją do konkursu. W organizowanych przez portal Travelnity.com i Akademię Fotografii zmaganiach zgłoszono ponad 300 prac.

 plakat_30.07_---400

Na laureatów najciekawszych zdjęć czeka możliwość zaprezentowania własnej twórczości w krakowskim klubie Poligamia Bar. Jury złożone z ekspertów od obiektywu z Akademii Fotografii będzie miało ciężko orzech do ugryzienia. Internauci nadesłali ponad 300 zdjęć. Dominującą tematyką jest przyroda, przede wszystkim skąpane w letnim słońcu góry i nadmorskie zachody słońca. Obok typowych wakacyjnych widoków zdarzają się również prawdziwe perły: zatrzymane chwile w albańskiej wiosce, półmrok tajlandzkiej dżungli i rozpadające się drewniane kościoły w Alabamie.

Zwycięskie prace będzie można oglądać już 30 lipca w klubie Poligamia. Na wszystkim zainteresowanych czeka tego dnia znacznie więcej atrakcji. Na otwartej dla każdego miłośnika podróżowania imprezie „Dookoła świata”, oprócz wspomnianej wystawy, będzie można posłuchać podróżniczych ciekawostek i pobawić się w rytm muzyki z różnych zakątków świata. O stworzenie odpowiedniej atmosfery postarają się młodzi obiecujący muzycy: Krzysztof Put (skrzypce), Wojciech Rudek (gitara), Piotr Stępień (gitara), Michał Salamon (piano) i Stanislaw Plewniak (saksofon) i Szymon Frankowski (kontrabas/gitara basowa).

Gwiazdą wieczoru będą jednak Ariel, Cezar, Filip, Kuba i Mateusz, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który objął honorowy patronat nad wyprawą. Chłopcy zaledwie 2 dni później opuszczą Kraków, by rozpocząć rekordową pod względem środka transportu, zasięgu, długości i ograniczenia budżetu przedsięwzięcia wyprawę WayAway Expedition dookoła świata.

Dlaczego rekordową? Podczas przygotowań spędziliśmy 2,5 roku w środowisku i branży podróżniczej i nie słyszeliśmy o wyprawie, która za jednym razem – w łącznie 15 miesięcy – objechałaby świat dookoła, odwiedzając wszystkie kontynenty – mówi Cezar Biegun, uczestnik wyprawy.  

 wayaway1---400

O WayAway Expedition

WayAway Expedition rusza 1 sierpnia, zaś planowany powrót przewidziany jest na 30 listopad 2011. Relacje z podróży i aktualne położenie chłopaków śledzić będzie można na stronach internetowych wyprawy: www.wayawayexpedition.com oraz www.travelnity.com/wayaway.


Poligamia Bar, Kraków, ul. Dietla 97,
wystawa czynna do 15 sierpnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Komentarze  

 
0 # Ewa Mach 2010-08-02 13:09
Wystawa naprawdę warta zobaczenia i bardzo zróżnicowa na.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież