Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Lechosław Carnelli
niedziela, 16 maja 2021

Lechosław Carnelli
wtorek, 13 lipca 2010 20:44    Drukuj Email

– „Trzy minuty dla jazzu"  

lechoslaw-carnelli--zaproszenie---400

Prezentowane w Zielonej Sali zdjęcia pochodzą z otwartego cyklu w którym fotograf od kilku lat dokumentuje polskich i zagranicznych muzyków jazzowych. „Zdjęcia powstają najczęściej w trzech pierwszych minutach koncertów i pomimo tak krótkiego czasu i wielu utrudnień są bardziej portretami niż dokumentami. Na moich fotografiach staram się uwieczniać tych artystów, których cenię za ich zdolność wywoływania niezapomnianych wzruszeń muzycznych." - mówi autor wystawy.

Prezentowane na wystawie portrety pochodzą z lat 2006-2010. Czarno-białe fotografie wykonane są w oryginalnej, opracowanej przez fotografa technice, łączącej technologię cyfrową z klasyczną techniką ciemniową, która nadaje pracom szlachetnego charakteru tradycyjnego czarno-białego portretu i zapewnia im archiwalną trwałość. Fotografie prezentowane na wystawie to odbitki stykowe, wykonane własnoręcznie przez autora na papierze barytowym, z zachowaniem zasad fotografii kolekcjonerskiej, tak, aby portretami muzyków mogły się cieszyć przyszłe pokolenia miłośników jazzu.  

Więcej: http://www.foto.com.pl/aktualnosci-wy/1771-lechoslaw-carnelli


Stara Galeria ZPAF, Zielona Sala, Warszawa, Plac Zamkowy,
wystawa czynna od 20 lipca do 13 sierpnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież