Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Akademia Nikona powraca nad Wigry
czwartek, 24 czerwca 2021

Akademia Nikona powraca nad Wigry
wtorek, 15 czerwca 2010 18:56    Drukuj Email

Michal-Blaszczak---200
Fot. Michał Błaszczak
W pierwszy weekend lipca (od 2 do 4), na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, Akademia Nikona organizuje warsztaty poświęcone fotografii pejzażu. Uczestnicy, pod okiem fotografa – Stanisława Wosia - będą mieli okazję poznać historię tej dziedziny i obecnie panujące trendy oraz rozwinąć własną kreatywność podczas zajęć w plenerze. To już drugi warsztat Akademii Nikona odbywający się nad Wigrami.

Celem warsztatów jest pokazanie, jak wykorzystać możliwości sprzętu fotograficznego w tradycyjnej, ale wciąż atrakcyjnej dziedzinie, jaką jest pejzaż. Zajęcia skierowane są do fotografów i miłośników fotografii pejzażowej, mających opanowaną obsługę sprzętu fotograficznego na poziomie średnim lub zaawansowanym.

Podczas części teoretycznej przedstawiona zostanie fotografia w ujęciu klasycznym, dokumentalnym oraz eksperymentalnym. Prowadzący poradzi, jak kształtować obraz nie tylko w momencie wykonywania zdjęcia, ale także podczas jego cyfrowej obróbki. Dla koneserów nie zabraknie także porad z zakresu klasycznej techniki ciemniowej. Wykładowca przekaże również tajemnice, jak jednocześnie wydobyć na naszych zdjęciach poszczególne elementy krajobrazu, nie tracąc nic z całości.

Zdobytą wiedzę uczestnicy będą mogli zastosować w praktyce podczas dwudniowego pleneru. Wraz z prowadzącym oraz opiekunem ze strony Wigierskiego Parku Narodowego utrwalą na swoich zdjęciach malownicze jezioro Wigry, rzeki, puszczę, okoliczne pola i łąki, a także na co dzień niedostępne rezerwaty ścisłe. Zdjęcia uczestników zostaną poddane profesjonalnej analizie prowadzącego.

Stanisław Woś – fotograf, malarz, rysownik, projektant graficzny oraz pedagog. Specjalizujący się w fotografii pejzażowej, brał udział w kilkunastu wystawach międzynarodowych. Na swoim koncie ma także ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych m.in. Pejzaż mistyczny, Galeria FF, Łódź, 1994; Tło i jego obraz, Mała Galeria, Warszawa, 2001; czy Pejzaż wyśniony, pejzaż wymyślony, Galeria FF Łódź 2008. Jego prace tworzą także zbiory m.in. Muzeum Sztuki w Łódzi, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Więcej informacji na temat warsztatów dostępne na Pejzaż Fotograficzny: Między dokumentem a sztuką.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież