Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Wojtek Wieteska
czwartek, 24 czerwca 2021

Wojtek Wieteska
poniedziałek, 07 czerwca 2010 18:54    Drukuj Email

– „Flights 91_08”

wojtek-wieteska----200FLIGHTS 91_08 jest kontynuacją projektu artysty realizowanego od 1991 roku w Japonii w trakcie kilku dłuższych pobytów, poświęconych wyłącznie temu projektowi. Jest opowieścią o kondycji człowieka z przełomu XX i XXI wieku w bardzo nowoczesnej rzeczywistości jaką stanowi japońska megalopolis.

Wojtek Wieteska (1964) mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentem wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz historii sztuki Uniwesytetu Warszawskiego i paryskiej Sorbony. Jego fotografie wyróżnia  indywidualny styl na granicy dokumentu, który charakteryzuje się konceptualnym i wysublimowanym podejściem do rzeczywistości. Podróże po świecie są inspiracją jego realizacji tj. „36 x Paryż”, „Rzeczywistość”, “Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C. #02”, jest także autorem projektów “Stacja Warszawa”, “Szeroki Krąg”. Wystawiał swoje prace m.in. Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

www.wojtekwieteska.com.pl


Yours Gallery, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 33,
wystawa czynna od 11 czerwca do 31 sierpnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież